E-Postalarınızda Kullanabileceğiniz Farklı CTA’lar

14/09/2023 | E-posta Pazarlama

Call to action açılımına sahip CTA, e-posta tıklanmasının artmasına yardımcı olacak en etkili yollardan biri. Pazarlamacılar için hazırlanan mesajlara yanıt almak oldukça önemli. CTA genellikle e-postanın sonunda görünen basit ancak etkili ifadelerden oluşur. Bu tarz ifadeler, müşterilere nereye tıklayacaklarını gösterir. En önemlisi de harekete geçmelerini mümkün kılar. 

CTA, kullanıcı deneyimi geliştirmek için daha çok web sitelerine uygulansa da e-posta pazarlamasında da sıklıkla tercih edilir. E-postalar, dijital pazarlamada en sık kullanılan etkili araçlardan biri. Bir e-posta kampanyası oluşturduğunuzda harekete geçirici mesajlarınızla müşterilerinizin dikkatini çekebilir ve onları harekete geçirmeyi başarabilirsiniz. Kısacası, e-posta pazarlaması için hazırladığınız kampanyalarınıza ekleyeceğiniz bağlantılar, müşterilerinizin marka hakkında daha fazla bilgi edinmesine olanak sağlar ve satın alma işlemini gerçekleştirmesi için teşvik edebilir. 

CTA gerçekten önemli mi diye düşünüyorsanız, hemen hatırlatalım bu tarz mesajlar, müşterilerinize daha iyi kullanıcı deneyimi sunar. Üstelik satışlarınızdan da beklediğiniz sonuçları almanızı destekler. İstatistiklere göre e-postaya açık bir CTA eklemek tıklamaları %371 oranında ve satışları ise %1617 oranında artırır.

 

İmzalara CTA Ekleyin 

E-posta pazarlama dünyasında potansiyel müşterilere ulaşmanın pek çok yolu mevcut. Bunlardan biri de CTA. Net ve güçlü bir harekete geçirici mesaj, müşterilerinizin dikkatini hemen çeker. Her şey bu kadar ile sınırlı değil! E-posta pazarlamasında arzuladığınız başarılara ulaşmak için CTA’yı e-posta imzalarınıza ekleyebilirsiniz.

E-posta imzası, genellikle e-postanın sonunda yer alan ve gönderi hakkında kısa bilgi veren sabit bir metin. Bu kısım, markalar tarafından kişiselleştirilebilir. E-posta imzası temelde alıcılara gerçek kişiyle iletişim kurduklarını belirtir. Profesyonelce tasarlandığında sizin kim olduğunu belirleyebilir. Özellikle temsil ettiğiniz şirketin güçlenmesine destek olur. 

Pazarlama kampanyanızı hazırlarken imzaya şirket adı, adresi ve şirket logosu gibi bilgileri ekleyebilirsiniz. Ayrıca, e-posta imzası sahibinin şirketteki unvanı ya da şirketin sosyal medya bağlantıları da imzaya dahil edilebilir. E-posta imzanızı daha güçlü ve etkili kılmak için CTA e-posta imzası oluşturabilirsiniz. Bu imzada buton, bağlantı, video ya da tıklanabilir öğeler yer alır. 

E-posta imzasının en önemli kısmı call to action. E-postanıza etkili CTA kullanmanın yollarını arıyorsanız, hemen birkaç ipucu verelim. Öncelikle harekete geçirici mesaj oluştururken içeriğin ve amacın şirketinizle ilişkili olmasına dikkat edebilirsiniz. Bunun için aynı yazı stilini ve simgeleri kullanabilirsiniz. Mesajlarınızda kullandığınız tonu koruyabilirsiniz.

Mesajınız ile müşterilerinizin dikkatini çekmek için imzanızda doğru kelimelere yer vermelisiniz. Kısa ve akılda kalıcı ifadeler sayesinde imzanızla okuyucunun ilgisini çekebilirsiniz. Ayrıca e-posta imzanızın içine belirgin bir buton yerleştirerek müşterilerinizi tıklamaya teşvik edebilirsiniz. 

CTA, imzanın en önemli unsuru olduğu için iletişim bilgilerinizi verdikten sonra banner’i göstermelisiniz. E-posta imza banner’ı iletişim bilgilerini altına yerleştirilir. Amacı yeni içerikleri sergilemek ve özel teklifleri vurgulamak. Banner’lar sayesinde alıcıların dikkatini anında çekebileceğiniz gibi daha fazla dönüşüm ve gelir elde edebilirsiniz.

 

Görsellere Önemli Sayfalarınızın Linkini Ekleyin 

Pazarlamada kampanyanızı güçlü kılacak pek çok yöntem mevcut. Bunlardan biri de e-postalara görsel eklemek. Görseller, içerik mesajlarınızı güçlendirmekle kalmaz; mesajların anlaşılmasını da kolaylaştırır. Eğer kampanyalarınızda kullandığınız görsellere önemli sayfalarınızın linkini eklerseniz, müşterileriniz ya da aboneleriniz ilgili sayfaya hızlıca yönlendirilir.

E-posta pazarlamasında etkileyici görseller kullanmak, kampanyanızın daha ilgi çekici hale gelmesini sağlar. Abonelerinizi harekete geçirir ve linkini eklediğiniz sayfaları ziyaret etmesi için teşvik eder. İstediğiniz sayfanın bağlantısını görsel üzerine ekleyerek abonelerinizin beklediğiniz eylemleri gerçekleştirme olasılığını artırabilirsiniz.

 

Sosyal Paylaşım Butonları 

E-posta pazarlamasında bir adım daha öne geçmek için yapmanız gereken şey, e-postanıza sosyal simgeler eklemek. Bu şekilde müşterilerinizin sizinle ayrıca diğer pazarlama kanalları aracılığıyla da bağlantı kurmasını sağlayabilirsiniz. E-postanızda yer vereceğiniz sosyal simgelere CTA’da ekleyerek kampanyanızı daha da güçlendirebilirsiniz. Ek olarak sosyal paylaşım butonları kullanarak müşterilerinizin e-posta bültenlerini kendi sosyal ağlarında paylaşmalarına olanak sağlayabilirsiniz. 

Sosyal paylaşım butonları, abonelerinizin pazarlamanızı sosyal medya bağlantıları ve ağları ile paylaşmalarına olanak sağlar. Eldeki istatistiklere göre paylaş butonu olan e-postalar, olmayanlara göre %158 daha yüksek tıklama oranına sahip. Sosyal paylaşım butonları sayesinde kişileriniz, e-postanızı sosyal medya ağlarındaki arkadaşları ve takipçileri ile kolaylıkla paylaşabilir. Bu sayede etkileşimlerinizi de artırabilirsiniz. Bu sayede içeriğiniz daha geniş kitlelere ulaşabilir. Markanıza yeni potansiyel müşteriler çekme şansınızı artırabilirsiniz.

 

Mesajınızı E-Posta Veya Sms ile Başkalarına Göndermeyi Kolaylaştırın

Daha fazla potansiyel müşteriyi, sizden ürün ve hizmet satın almak isteyen müşteriye dönüştürmek istiyorsanız, mesajınızı e-posta veya sms ile başkalarına gönderme işlemini kolaylaştırmalısınız. 

Markalar için en iyi kanal, hedef kitleye ve kullanım durumuna göre değişir. SMS ve e-posta, pazarlamacılar için en iyi iki kanal. İstatistiklere göz attığımızda tüketicilerin %98’i promosyonları SMS yolu ile almayı tercih ettiğini dile getirirken %60’ı ise e-posta ile almayı tercih ettiğini ifade eder.

Sonuç, iki pazarlama kanalının da önemini gözler önüne serer. Dolayısıyla mesajlarınızı bu iki kanal ile başkalarına göndermeyi daha kolay hale getirmeyi deneyebilirsiniz. Bu şekilde e-posta ve SMS arasında bir müşteri yolculuğu oluşturabilirsiniz. Hedef kitlenizle ilişkilerinizi güçlendirebilir ve mesajınızın ulaşılabilir olma ihtimalini artırabilirsiniz.

Euromsg Express’ın self servis kullanım özelliği sayesinde e-posta mesajlarınızı daha güçlü ve etkili kılabilirsiniz. Kaliteli kampanyalarınızı kısa sürede müşterilerinize ulaştırarak marka prestijinizi artırabilirsiniz.

 

HEMEN BAŞLA!

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Küçük veya orta ölçekli işletmenizi geliştirin, büyütün ve cironuzu katlayın.

Self-servis toplu e-posta gönderim platformu euromsg express ile, kolay ve hızlı bir şekilde, karınızı katlayacak e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun.
Tükçe ve kullanıcı dostu paneli, %100 güvenli, KVKK uyumlu ve IYS’ye entegre yapısı ile sözleşme ve taahhüt süreçleri olmadan hemen e-posta kampanyalarınızı oluşturmaya başlayın!

Okumaya devam edin…

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Dijitalleşmenin her geçen gün hayatımızdaki yerini sağlamlaştırmasıyla birlikte, dijital pazarlama da markalar ve işletmeler için vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir. Marka bilinirliğini ve satışları artırmak için dijital pazarlama stratejilerinden faydalanmak son...

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024 e-posta listenizi büyütmek, e-posta pazarlama stratejisinin etkinliğini artırmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak için önemlidir.  E-Posta Metriklerinizi İnceleyin E-posta metriklerinizi inceleyerek e-posta pazarlamasında yeni stratejiler geliştirin. Açılma...

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Share This