Toplu E-posta Kullanım Alanları

İşte kitlelere ulaşmak için oluşturacağın içerikler konusunda ilham verici birkaç örnek.

Bundan Sonra E-postayla İletişime Geçeceğini Abonelerine İlan Et

euromsg express hesabını oluşturdun ve ilk e-postanı göndermek için artık hazırsın. Peki ilk toplu e-postanda mevcut ve olası müşterilerine nasıl bir içerikle sesleneceksin? Bu aşamada devreye, yeni bir kanaldan iletişim kuruyor olmanın heyecanını onlarla paylaşmak giriyor. Onlara sıcak bir “merhaba” diyerek başlayabilir, bundan sonra, markanla ilgili güncellemeleri ve fırsatları buradan paylaşacağını duyurabilirsin.
E-posta pazarlamanın başarı anahtarlarından biri sürdürülebilirliktir. Sadece tek bir gönderimle kalır ve devamını getirmezsen, ilerleyen zamanlarda alıcıların senden e-posta aldıklarında, güvenilir bir gönderici olduğunu hatırlayamayabilirler. İlişkilerinin gelişerek devam etmesi ve her zaman güçlü olması için, düzenli aralıklarla müşterilerinle iletişime geçmelisin.

Sosyal Medyanın Gücünü Kullan

Son yıllarda internet kullanıcılarının dünya çapında ilgisini çekmeyi başaran sosyal medyanın popülaritesi günbegün artıyor. Çok yüksek ihtimalle, senin işletmenin de en az bir mecrada hesabı bulunuyordur. Fakat sahip olduğun tüm datanın, seni bu mecralarda takip ettiğinden emin misin?
Doğru bir takipçi kitlesi, markanı doğru konumlandırmana ve o kitleyi istediğin gibi yönlendirebilme, bilgi sahibi yapabilmene yardımcı olacaktır.
Kitlene “Sosyal Medyada Bizi Takip Et” ana fikirli bir e-posta gönderebilir, dahası devamında her e-postanın altına böyle bir alan ekleyebilirsin. Bu sayede e-posta pazarlamayı ve sosyal medyayı senkronize yönetebilir, başarılı bir dijital pazarlama gerçekleştirebilirsin.

E-posta Pazarlamanın Olmazsa Olmazı: E-Bültenler

Eğer bir web siten varsa, e-bültenler sayesinde, müşterilerini yenilikler ve gelişmeler hakkında e-posta kanalı üzerinden belirli aralıklarla bilgilendirebilirsin. Bu sayede, sürekli güncellediğin müşterilerinin firmandan daha fazla hizmet almalarını da sağlayabilirsin. Yenilikler ve gelişmeler dışında, e-bülten içeriği için ihtiyaç duyulacak kaynakların büyük bölümünü, aslında diğer iletişim kanallarında var olan içeriklerini kullanarak bulabilirsin. İnsanlar web sitende en çok hangi sayfaları geziyor? Şayet bir blogun varsa, en çok hangi yazılara tıklanıyor? Sosyal mecralarda en çok hangi paylaşımların etkileşim alıyor? Medyada hangi haberlerin çıkıyor? Sektöründe ne gibi gelişmeler oluyor? vs. gibi soruların cevaplarını arayarak, e-bülten içeriğini oluşturmaya başlayabilirsin.

Küçük veya orta ölçekli işletmeni geliştir, büyüt ve cironu katla.

Markanla İlgili Genel Duyuruları Bildir

Mağazanı taşımış, yeni bir şube açmış ya da tadilat dolayısıyla geçici olarak kapanmış olabilirsin. Ya da web siteni güncellemiş, yepyeni bir ürün çıkarmış, geçmişte verdiğin bir hizmeti vermeyi bırakıyor da olabilirsin. Kitleni mevcut durumunla ilgili haberdar edersen, tüm bu süreçleri kendileriyle paylaşıyor olduğun için, onları önemsediğini hissedeceklerdir.

Ürün / Hizmet Önerileri

Şayet bir web siten var ve e-ticaretle uğraşıyorsan, mevcut ve olası müşterilerinin e-postadaki linklere tıklayarak; tüm ürünlerini görmesini, farklı renk, beden, boy ve numara gibi çeşitleri araştırabilmesini, ürün yorumlarına ve puanlamalara bakabilmesini, sepete ürün ekleyip satın almasını sağlayabilirsin.
Satışlarını sosyal medya ya da offline mağaza üzerinden gerçekleştiriyorsan; yine e-posta üzerinden bilgilendirme yapabilir, yeni çıkardığın ürün/hizmetleri tanıtabilir, indirim duyuruları yapabilirsin

Özel Gün Kutlamaları

Özel günler, resmi ve dini bayramlarda müşterilerinle iletişime geçiyor olmak, onlarla kurduğun bağlantının farkında olduğunu göstermenin ideal bir yoludur. Unutma ki müşterilerin, bu özel günlerde markan tarafından hatırlanıyor olmak ister.
Bu e-postayı ister sadece kutlama yaparak bırakabilir, ister satın almaya teşvik eden bir kampanya ya da indirim önerisinde bulunarak, kâra geçmek için bir avataja çevirebilirsin.

Lovemark Olmaya Adım Adım: Özel Hissettir

Kitlene birkaç aydır düzenli şekilde e-posta gönderiyorsun ve euromsg express’in raporlama özelliği sayesinde hangi kullanıcıların gönderimlerine daha çok etkileşim verdiğini görmeye başladın. Bu kullanıcılara daha fazla seçenek sunabilmek ve kendilerini özel hissetmelerini sağlamak için şimdi sıra ayrıntılı bir listeleme yapmakta.
Toplu listenin belli bir yüzdelik bölümünü ayırıp, örneğin “Öncelikli Müşteriler” başlığı altında yeni bir liste oluşturabilirsin.
Bu listeye diğer listeye oranla daha fazla; indirim bildirimi, kupon kodu, fırsat, kampanya vs. göndererek kendilerini öncelikli hissetmelerini sağlayabilir ve pozitif bir algı oluşturabilirsin.

Artık tüm iletişim dijitalde.
Hadi başlayalım.