Neden E-posta Şablonları Kullanmalısınız?

24/11/2021 | E-posta Pazarlama

Sektörü ne olursa olsun markaların her zaman en güçlü silahlarından biri olmuş olan e-posta pazarlama hala dijital pazarlama dünyasının en gözde araçlarından biri olarak biliniyor. E-postalar sayesinde markalar yeni müşteriler buluyor, markalarını ve ürünlerini en iyi şekilde açıklama fırsatı elde ediyor, müşterileriyle güçlü bir iletişim kurarak hataları en aza indirebiliyorlar. Kısacası dijital pazarlama dünyasında e-postanın popülaritesinin azalmasını kısa ya da uzun vadede beklemenin mümkün olmadığını söyleyebiliriz.

Markaların gönderdikleri e-postaların görsellerle zenginleştirilmiş, web sitelerine ve sosyal medya hesaplarına linkler verilmiş, yani doğru bir tasarıma sahip olması beklenir. Bu noktada e-posta şablonlarının sunduğu kolaylıklardan faydalanmayı tercih edebilirsiniz. Doğru bir şablon ya da şablonlar yalnızca sizlere hız ve enerji tasarrufu sağlamakla kalmayacak aynı zamanda da hataların azaltılması gibi avantajlar da sağlayacaktır. 

E-posta şablonu kullanmanın çalışma sürecinde size ve markanıza sağlayacağı kolaylıkları öğrenmeniz için hazırladığımız rehberi aşağıda okuyabilirsiniz.

 

Zamandan Tasarruf Edin

Marka kimliğinize, şirket politikanıza ve dijital pazarlama stratejinize uygun bir şablon size tahmin edemeyeceğiniz kadar çok vakit kazandırır. Her hazırladığınız e-posta için tasarım, görseller, logolar ya da HTML kodlarının yazımı ile vakit kaybedilmez. Bu, tek bir sefer için düşünüldüğünde çok büyük bir zaman gibi gözükmese de yıllık bazda bakıldığında doygun verim sağlayan bir strateji olacaktır.

 

Güçlü Marka Bilinirliği ve Marka Kimliği

Müşterilerinize ve üyelerinize gönderdiğiniz bütün maillerin aynı tasarıma sahip olması ya da benzer çizgilerde olması markanızın güvenilirliği açısından büyük önem taşır. Kullanılan font, renkler ve palet sürekli olarak değişkenlik gösterirse istikrar sağlayamayan bir marka olduğunuz izlenimini bırakabilirsiniz. Forbes dergisi tarafından yapılmış olan bir araştırmaya göre markanın istikrarlı olarak bilinmesi satışları neredeyse yüzde 23 oranında artırma potansiyeline sahiptir. 

Markanıza ve içinde bulunduğunuz sektöre uygun bir şablon tasarlamanız ya da hazır tasarlanmış olanlarından kullanmanız üyelerinizin akıllarında yer edecektir. Böylece belirli renkler ve tasarımlar markanızla özdeşleşecek, pazarlama kampanyalarınızı hazırlarken bunlara dikkat ederek bütünlük sahibi stratejiler çizebileceksiniz.

 

Artan Müşteri Memnuniyeti 

Size sağladığı kolaylıklara kıyasla e-posta şablonu kullanmanın müşterilere sağladıkları avantajların daha fazla bile olduğu söylenebilir. E-posta şablonlarında web sitenizin, sosyal medya hesaplarınızın ve hatta e-posta üyeliğinden çıkmaları için bağlantılar her zaman bulunacaktır. Bu gibi küçük ayrıntılar müşterilerinizin memnuniyetini beklenmedik bir şekilde artıracaktır.

 

Kişiselleştirmede Büyük Rol Oynar

Dijital pazarlamada kişiselleştirmenin önemi gün geçtikçe daha fazla artıyor. Bu nedenle de e-posta pazarlama kampanyalarında da kişiselleştirmeye yer vermek, üyelere adları ve soyadlarıyla hitap etmek, verilerden faydalanarak segmente etmek başarılı sonuçlar elde etmenizde kilit noktası olabilir. Şablonlar kişiselleştirmeyi çok daha kolay bir hâle getirir. Dilerseniz farklı segmentler için farklı şablonlar tasarlayabilir, bu şekilde daha fazla vakit kazanabilirsiniz.

 

Dijital Pazarlama İçin E-posta Yazma Tüyoları

 

Kodlama Derdine Son!

Şablonlar sayesinde e-postalarınızı kodlamaya ayırdığınız süre ciddi bir şekilde azalacak ya da kodlamaya hiç gerek kalmayacaktır. Bu şekilde maillerinizde metinler ve görseller son derece düzenli ve özenli gözükecektir. Ayrıca dijital pazarlama bölümünüzde çalışan insanların hepsinin bu konuda ayrıca eğitim alması da gereksiz olacaktır.

 

Hataları Azaltır

İnsan eliyle yapılabilecek hataların büyük bir kısmı e-posta şablonları yardımıyla ortadan kalkar. Üyelerinize yolladığınız her mailde logonuz, bilgileriniz ve bağlantılarınız doğru bir şekilde aynı yerde verilir, HTML kodlamalarında hata yaşanmaz. Yukarıda bahsettiğimiz gibi şablonların formatlamayı otomatik hâle getirmesi sayesinde de biçim ve görüntü olarak kusursuz e-postalarla üyelerinize ulaşabileceksiniz. 

E-posta şablonları pazarlama ekibinizin zamanını ve enerjisini korumakla kalmayacak aynı zamanda da müşterilerinizle daha güçlü bir iletişim kurmanıza yardımcı olacak, marka kimliğinizi küçük ama can sıkıcı hataların zararlarından uzak tutacaktır.

 

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Küçük veya orta ölçekli işletmenizi geliştirin, büyütün ve cironuzu katlayın.

Self-servis toplu e-posta gönderim platformu euromsg express ile, kolay ve hızlı bir şekilde, karınızı katlayacak e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun.
Tükçe ve kullanıcı dostu paneli, %100 güvenli, KVKK uyumlu ve IYS’ye entegre yapısı ile sözleşme ve taahhüt süreçleri olmadan hemen e-posta kampanyalarınızı oluşturmaya başlayın!

Okumaya devam edin…

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Dijitalleşmenin her geçen gün hayatımızdaki yerini sağlamlaştırmasıyla birlikte, dijital pazarlama da markalar ve işletmeler için vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir. Marka bilinirliğini ve satışları artırmak için dijital pazarlama stratejilerinden faydalanmak son...

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024 e-posta listenizi büyütmek, e-posta pazarlama stratejisinin etkinliğini artırmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak için önemlidir.  E-Posta Metriklerinizi İnceleyin E-posta metriklerinizi inceleyerek e-posta pazarlamasında yeni stratejiler geliştirin. Açılma...

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Share This