2022’de Popüler Olacak E-posta Pazarlaması Trendleri

29/12/2021 | E-posta Pazarlama

E-posta pazarlamasının dijital pazarlama dünyasında popülerliği ve gücü günden güne yalnızca artarak devam ediyor. Uzmanlar bu popülerliğin gelecek aylarda da aynı şekilde artacağını öngörüyor. Elbette e-posta pazarlamasında da diğer dijital pazarlama araçlarında olduğu gibi her yıl farklı trendlerin yükselişe geçtiğini görüyoruz.

Dijital pazarlama trendlerinde önceden hazırlıklı olmak rakiplerinizin önüne geçebileceğiniz, trendler eskimeden onları en etkili zamanlarında kullanabileceğiniz anlamına geliyor. İşte bu nedenle de sizler için 2022 yılında e-posta pazarlamasında en çok başvurulacak yöntem ve playbookları sizler için derledik. Bunların hepsini birden kullanmak zorunda değilsiniz. Marka kimliğiniz, müşteri kimliğiniz, işletmenizin büyüklüğü gibi unsurları göz önünde bulundurarak bütçenize uygun olarak yöntemleri değerlendirebilir, başarılı e-posta kampanyalarına imza atabilirsiniz.

 

Newsletter’lar Geri Dönüş Yapıyor

Küçük işletmelerin en güçlü silahlarından biri olan ve dijital pazarlama dünyasında geçtiğimiz yıllarda eski moda bir yöntem olarak görülen newsletter’lar çok güçlü ve parlak bir geri dönüş yapıyor. 2022 yılında e-posta kampanyalarınızı oluştururken daha fazla newsletter göndermeye hazırlık yapmanızı tavsiye ediyoruz. Özel günler için rehber niteliği de taşıyan newsletter’lar özellikle takdir görecektir. Babalar Günü, Anneler Günü gibi özel günler için hediye rehberleri oluşturmanız satışlarınızı artırmanızın yanında müşteri sadakati kazanmanızı da sağlamaya adaydır. 

Bu yıl da kısa içerikler ve görsellerle zenginleştirilmiş, endüstri içinden bilgiler veren, faydalı newsletterlar ile üyelerinizin ilgisini elinizde tutabilirsiniz.

 

Kişiselleştirmeyi Bir Adım İleriye Taşıyın

E-posta kampanyalarınızda kişiselleştirmeye yer vermek üyelerinizin kendilerini özel ve değerli hissetmesini sağlamak ve güçlü bir müşteri sadakati yaratmak için pratik bir yöntemdir. Bu şekilde müşterileriniz kendilerini size yalnızca para sağlayan bir unsur olarak değil gerçek bir yatırımcı olarak görürler.

2022 yılında kişiselleştirmeyi bir adım daha ileri taşıyabilirsiniz. Bunun için yapay zekadan yardım alarak üyelerinizi segmente edebilir, alışveriş davranışlarına göre gruplara ayırabilirsiniz. E-posta kampanyalarınızda hazırladığınız segmentlere farklı promosyonlar sunabilir, farklı içeriklere sahip e-postalar gönderebilirsiniz. Ürün satın almış olan müşterilerinize benzer ya da tamamlayıcı ürünler yollayabilir, sepetinde ürün bırakmış olanlara hatırlatma mailleri atabilirsiniz.

 

 

E-Posta vs. Sosyal Medya: Hangisi Daha Güçlü?

 

 

Gizliliğe Önem Verin & Verdiğiniz Önemi Gösterin

2021 yılında gizlilik müşteriler ve üyeler için çok önemli bir mesele hâline geldi. Apple’ın telefonlarında gizlilik hizmeti sunması, çeşitli markaların üyelerinin bilgilerini sızdırması insanların gizlilik konusunda çok daha hassas olmasına neden oldu. Özellikle de markaların e-posta kampanyalarında kendilerine dair çeşitli dataların da kullanıldığını biliyorlar. 

İşte bu nedenle gizlilik için gereken bütün modern önlemleri almakla kamayıp e-posta kampanyalarınızda bu konuda bilgilendirme yapmanızı öneriyoruz. Gizlilik önlemleriniz için yaptıklarınızı ayrı bir e-postada abonelerinize açıklayabilir, bunun dışında her e-postada bulunan kısa bir metin de hazırlayabilirsiniz. Bu, üyelerinize ve müşterilerinize verdiğiniz önemi ve değeri kanıtlayacak, müşteri sadakatini güçlendirecektir.

 

E-Postalarınızın Kolay Okunmasına Dikkat Edin

Kampanyalarınızda metinler için sade ve büyük fontlar kullanmaya çalışın. Metinler ve görseller kolay okunur bir şekilde formatlanmış olmalı. Arka planda koyu renkler kullanmamaya gayret etmelisiniz, marka kimliğinize uygun olsa dahi önceliği kolay okunurluğa vermenizi tavsiye ederiz.

 

Müşterilerinize Verdiğiniz Değeri Göstermekten Çekinmeyin

2022 yılında e-posta kampanyalarınızda müşterilerinize değer verdiğinizi göstermek için daha fazla efor harcamaya hazır olmalısınız. Onlara özel promosyonlar ya da indirimler sunmak bunun en kolay yöntemidir. Yeni çıkan koleksiyonlara herkesten önce erişim şansı müşterilerinizin kendilerini özel hissetmelerini sağlayacaktır. 

Bütçeniz bu promosyonlar için yeterli değilse e-postalarınızda faydalı rehberler ya da bilgiler paylaşmak da doğru bir adım olacaktır. Hediye rehberleri, ürününüz için kullanım önerileri gibi bilgiler herkes tarafından büyük takdir görecektir.

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Küçük veya orta ölçekli işletmenizi geliştirin, büyütün ve cironuzu katlayın.

Self-servis toplu e-posta gönderim platformu euromsg express ile, kolay ve hızlı bir şekilde, karınızı katlayacak e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun.
Tükçe ve kullanıcı dostu paneli, %100 güvenli, KVKK uyumlu ve IYS’ye entegre yapısı ile sözleşme ve taahhüt süreçleri olmadan hemen e-posta kampanyalarınızı oluşturmaya başlayın!

Okumaya devam edin…

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Dijitalleşmenin her geçen gün hayatımızdaki yerini sağlamlaştırmasıyla birlikte, dijital pazarlama da markalar ve işletmeler için vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir. Marka bilinirliğini ve satışları artırmak için dijital pazarlama stratejilerinden faydalanmak son...

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024 e-posta listenizi büyütmek, e-posta pazarlama stratejisinin etkinliğini artırmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak için önemlidir.  E-Posta Metriklerinizi İnceleyin E-posta metriklerinizi inceleyerek e-posta pazarlamasında yeni stratejiler geliştirin. Açılma...

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Share This