Startup’lar İçin E-posta Pazarlama Önerileri

2/03/2022 | E-posta Pazarlama

İşletmeniz endüstrideki yerini yeni aldıysa enerjinizin ve bütçenizin büyük bir kısmını pazarlamaya ayırmanız beklenir. Bu şekilde potansiyel müşterileriniz isminizi duymaya başlayacak, başarılı olursanız markanız hakkında merak uyandıracak ve yeni takipçiler kazanabileceksiniz.

Startuplar için kuşkusuz en yüksek başarı getiren, bu nedenle de en çok tavsiye edilen dijital pazarlama araçlarının başında da e-posta pazarlaması gelir. Sosyal medya hızlı ve dinamik olsa da e-postalar sosyal medya gönderilerine kıyasla markanızı, ürünlerinizi ve hizmetlerinizi daha iyi açıklamanızı sağlar. Pazarlama çalışmalarınıza iyi hazırlanmış ve güçlü bir e-posta stratejisi ile başlarsanız vakit ve para kaybını en aza indirebilir, yüksek ROI elde edebilirsiniz.

Bu yazımızda startup’lar için ideal e-posta pazarlama stratejisi hazırlamaya dair ipuçlarını topladık. Rehberimizi takip ederek başarılı bir başlangıç yapabilir, hem marka bilinirliğinizi hem de satışlarınızı artırabilirsiniz.

 

E-posta Listenizi Oluşturun

 

E-posta kampanyanızı ne kadar iyi hazırlamış olursanız olun maillerinizi gönderecek üye listeniz olmadığı sürece pek bir anlamı olmayacaktır. Bu nedenle de e-posta kampanyalarınızda ilk adımınız her zaman e-posta listenizi geliştirmek ve yeni üyeler kazanmak olmalıdır.

E-posta listeleri blogunuz ya da web siteniz üzerinden zaman içinde topladığınız e-posta adresleri koleksiyonudur. Fakat bir startup olarak pazarlama çalışmalarına yeni başladığınızda bu listeyi birden geliştirmek kolay olmayacaktır. Bunu başarmak için iyi bir landing page hazırlamalı, bu şekilde yeni üyeler toplamalısınız. Landing page’inizin markanızı ilgi çekici bir şekilde anlatması, gerekiyorsa gizem katması size iyi sonuçlar getirebilir. Bütçeniz elveriyorsa promosyon ya da açılışa özel indirim sunmak da faydalı olacaktır.

E-posta listeniz gün geçtikçe genişleyecek ve size kâr olarak geri dönecektir. Fakat bu süre içinde sahip olduğunuz üyeleri de kaybetmemeye dikkat etmeli, can sıkıcı olmadan faydalı ve ilgi çekici e-postalar göndermeye devam etmelisiniz.

 

 

Enerjinizi ve Zamanınızı İçeriğe Ayırın

 

Elde ettiğiniz üyeleri kaçırmamak için e-postalarınızın içeriği kusursuza yakın olmalıdır. Markanızı ve ürünlerinizi öven içeriklerin satış için faydalı olacağını düşünseniz de bir süre sonra can sıkıcı bir hâle gelebilir. Bu nedenle de dikkat çekici, eğlenceli ya da bilgilendirici içerikler üretip e-posta pazarlama kampanyalarınızda kullanabilirsiniz.

Startup’lar büyüme ve gelişme serüvenlerini üyeleriyle paylaşabilirler. Günümüzde insanlar daha samimi bir pazarlama içeriği tercih ettiklerinden büyümenin perde arkasını görmek isterler. Bu şekilde ilerleyen zamanlarda da sadık bir müşteri kitlesi edinmiş olursunuz.

E-postalarda aynı zamanda faydalı içerikler de büyük takdir toplamaktadır. Özel günlerde hediye rehberleri, tekstil ve aksesuar sektöründeyseniz stil için öneriler, kullanım kılavuzları ve kullanışlı bilgiler ideal e-posta içeriklerine örnektir. Görsellerle de zenginleştirdiğiniz maillerinize dikkat çekici konu cümleleri de koyarak okunmadan silinme oranınızı düşürebilirsiniz.

 

 

E-Posta Kampanyalarınızla Müşteri Etkileşimini Artırın

 

 

Maillerinizi Mobil Cihazlar İÇin Optimize Etmeyi Unutmayın

 

Artık internet kullanıcılarının büyük bir kısmının e-postalarını mobil cihazlardan okuduğunu hepimiz biliyoruz. Bu nedenle de göndereceğiniz e-postaların mobil cihazlar için optimize edilmiş olması çok önemli. Mobil cihazdan görüntülenemeyen ya da doğru şekilde formatlanmadığı için zor okunan e-postalar yalnızca etkisiz kalmayacak aynı zamanda da marka kimliğinize de zarar verecektir.

 

 

Kişiselleştirme İçin Hiçbir Zaman Erken Değil

 

Çalışmaya ne kadar yeni başlamış olursanız olun müşterileriniz ve takipçilerinizle anlamlı bir ilişki kurmak için asla erken değildir. Maillerinizde kişiselleştirmeye yer vererek üyelerinizin özel olduğunu hissettirin. İlk üyelerinizi ilerleyen zamanlarda da onurlandırmaya çalışmanız olumlu sonuçlar verecektir. Onlara özel indirim ve promosyonlarla ilk müşterileriniz olmalarının gururunu yaşatmaya çalışabilirsiniz.

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Küçük veya orta ölçekli işletmenizi geliştirin, büyütün ve cironuzu katlayın.

Self-servis toplu e-posta gönderim platformu euromsg express ile, kolay ve hızlı bir şekilde, karınızı katlayacak e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun.
Tükçe ve kullanıcı dostu paneli, %100 güvenli, KVKK uyumlu ve IYS’ye entegre yapısı ile sözleşme ve taahhüt süreçleri olmadan hemen e-posta kampanyalarınızı oluşturmaya başlayın!

Okumaya devam edin…

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Dijitalleşmenin her geçen gün hayatımızdaki yerini sağlamlaştırmasıyla birlikte, dijital pazarlama da markalar ve işletmeler için vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir. Marka bilinirliğini ve satışları artırmak için dijital pazarlama stratejilerinden faydalanmak son...

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024 e-posta listenizi büyütmek, e-posta pazarlama stratejisinin etkinliğini artırmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak için önemlidir.  E-Posta Metriklerinizi İnceleyin E-posta metriklerinizi inceleyerek e-posta pazarlamasında yeni stratejiler geliştirin. Açılma...

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Share This