Sevgililer Günü E-posta Kampanyalarında Başarıya Ulaştıracak 9 İpucu

5/02/2021 | E-posta Pazarlama

Sevgililer Günü, şirketlerin pazarlama hedeflerine ulaşmaları için adeta bir fırsat niteliği taşıyan önemli günlerden biri. Yapılan harcamaların oldukça yüksek olduğu bu özel gün için kampanya oluşturmak; müşterileri harekete geçirerek satışların ciddi oranda artmasını sağlayabilir. İyi hazırlanmış bir Sevgililer Günü e-posta kampanyasından sadece perakende sektörü değil, neredeyse bütün sektörler fayda sağlayabilir. Hedef kitlenizi doğru şekilde belirleyerek ve başarılı bir kampanya yönetimi yaparak şaşırtıcı derecede iyi geri dönüşler alabilirsiniz. Ayrıca özel günlerde oluşturduğunuz kampanyalar sayesinde mevcut müşterilerinizin dışına çıkarak potansiyel müşterilerilerinize de markanızı tanıtma fırsatı yakalayabilirsiniz. Siz de kampanya yönetimi için yılın en önemli günlerinden biri olan Sevgililer Günü’nü e-posta pazarlamanın gücünden yararlanarak fırsata çevirebilirsiniz. Peki bunu nasıl yapacağınızı biliyor musunuz? İşte size ilham verecek ufak ipuçlarından bahsettiğimiz e-posta kampanyaları oluşturmanıza yardımcı olacak ipuçları.

Kampanyalarınızı Erken Başlatın

Müşterileriniz büyük ihtimalle Sevgililer Günü için satın alacağı hediye, tatil vb. gibi konular üzerinde uzun zamandır düşünüyor. Kampanyalarınızı erken başlatmanız müşterilerinizin karar alma sürecini etkileyebilir ve tercih edilirliğinizi arttırabilirsiniz. Kampanyalarınızı gönderdiğiniz zaman diliminde müşterilerinizde plan yapma ve satın alma isteği uyandırmalısınız.

İlgi Çekici Konu Başlıkları Seçin

Müşterilerinizin e-postalarınızı görüp okumadan geçmelerini hiç istemezsiniz değil mi? Konu başlıkları gönderdiğiniz e-postaların açılıp açılmaması üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Sevgililer Günü için göndereceğiniz e-postaların konu başlıklarında kişiselleştirilmiş metinler ve emojiler kullanabilirsiniz.

Örnek konu başlıkları;

  1. Sevgililer Günü Hediyelerinde %50’ye Varan İndirim!
  2. Mükemmel Sevgililer Günü Hediyesi Almak İçin Hala Vaktin Var!
  3. Sevgilini Özel Hissettirmeye Ne Dersin?
  4. Sevgilin İçin Muhteşem Hediye Önerileri! 
  5. Sevgililer Günü hediyelerini son dakikaya bırakanlara müjde! 
  6. Aşkınız İçin En İyisini Seçin

Promosyon Mesajları Oluşturun

Özellikle perakende sektöründeyseniz müşterilerinizi harekete geçirecek kampanya, indirim ve promosyon mesajlarınızı e-posta pazarlamanın gücünden yararlanarak duyurabilirsiniz. Sevgililer Günü gibi özel günler için dijital pazarlama yöntemlerinden biri olan e-posta pazarlamadan yararlanmanız satış oranlarınızı ciddi şekilde arttıracaktır.


Sevgililer Günü’ne Özel Temalardan Yararlanın

Kampanyalarınızı oluştururken Sevgililer Günü temalarını kullanın. Kırmızı veya pembe renkte görseller oluşturmanız, insanların Sevgililer Günü algısına hitap edecek ve hatırlatma niteliği taşıyacaktır. Ayrıca bu gün için tasarlanmış özel şablonlar kullanarak daha etkili kampanyalar oluşturabilirsiniz. İçeriği vurgulamanız da e-posta kampanyalarınızın açılma oranlarını arttıracaktır. E-posta başlıklarınızda mutlaka Sevgililer Günü’nü vurgulamaya özen gösterin.


E-posta Kampanyalarınızı Romantik İçeriklerle Özelleştirin

E-posta kampanyalarınızı oluştururken kullanacağınız romantik mesajlar, gifler veya belki de komik videolar ile abonelerinizin ilgilisini çekebilir ve olumlu duygular yaratabilirsiniz. Böylelikle samimi bir algı yaratarak sayfanıza göz atmalarını sağlayabilirsiniz.

E-posta Kampanyalarınızda Sevgililer Günü Hediye Listeleri Oluşturun

E-posta kampanyalarınız aracılığı ile abonelerinize önereceğiniz hediye listeleri, görüntünlenme ve satın alma işlemi oranınızı arttırabilir. Abonelerinize vereceğiniz hediye fikirleri ile sizi tercih etmelerini sağlayabilirsiniz. Konu satırınızda ‘’Sevgililer Günü İçin 5 Muhteşem Hediye’’ gibi başlıklar kullanmanız e-postalarınızın görüntülenmesine yardımcı olacaktır.


Sosyal Medya Paylaşımlarıyla E-posta Kampanyanızı Destekleyin

Kampanyalarınızı oluşturduğunuz zaman yeni müşteriler kazanmak için sosyal medya hesaplarınızda Sevgililer Günü temalarını kullanın ve sayfalarınızı güncelleyin. Açılış sayfanızı ve kampanyanızı güncellediğiniz zaman yeni müşterilerin dikkatini çekmeniz daha kolay olacaktır.

Son Dakika İndirimleri ve Hatırlatmaları Yapın

Sevgililer Günü için oluşturulacak plan veya hediye seçimlerini son güne bırakanlar mutlaka olacaktır. Bu durumu avantaja çevirerek son dakikalarda yapacağınız indirimler ve göndereceğiniz hatırlatıcı e-posta kampanyalarıyla müşterilerinizi satın almaya teşvik edecek ve satışlarınızı önemli ölçüde arttırabileceksiniz.

Yalnızları Unutmayın

Sevgililer Günü için oluşturacağınız e-posta kampanyalarınızda sevginin her halinden bahsedebilirsiniz. Hayvan sevgisi, doğa sevgisi veya çalışma aşkı gibi konulardan bahsederek ve potansiyel müşterilerinizin dışına çıkarak kampanyalarınızı diğer müşterilerinize de tanıtabilirsiniz. Kampanyanızın etkileşimini arttıracak bu yöntem ile hem farklı bir strateji uygulamış olacak, hem de sıradan kampanyaların dışına çıkmış olacaksınız.

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Küçük veya orta ölçekli işletmenizi geliştirin, büyütün ve cironuzu katlayın.

Self-servis toplu e-posta gönderim platformu euromsg express ile, kolay ve hızlı bir şekilde, karınızı katlayacak e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun.
Tükçe ve kullanıcı dostu paneli, %100 güvenli, KVKK uyumlu ve IYS’ye entegre yapısı ile sözleşme ve taahhüt süreçleri olmadan hemen e-posta kampanyalarınızı oluşturmaya başlayın!

Okumaya devam edin…

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Dijitalleşmenin her geçen gün hayatımızdaki yerini sağlamlaştırmasıyla birlikte, dijital pazarlama da markalar ve işletmeler için vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir. Marka bilinirliğini ve satışları artırmak için dijital pazarlama stratejilerinden faydalanmak son...

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024 e-posta listenizi büyütmek, e-posta pazarlama stratejisinin etkinliğini artırmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak için önemlidir.  E-Posta Metriklerinizi İnceleyin E-posta metriklerinizi inceleyerek e-posta pazarlamasında yeni stratejiler geliştirin. Açılma...

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Share This