Özel Günlerde E-Posta Pazarlaması Yapmak İçin 4 Neden

19/07/2022 | E-posta Pazarlama

E-posta üzerinden pazarlama yaparken göndereceğiniz postaların içeriği kadar postalarınızı ileteceğiniz zamanlar da siz ve kurumunuz için büyük önem taşır. E-posta listelerinizde bulunan hedef kitlenizin iletilerinizle etkileşime geçme ihtimalinin düşük olduğu dönemler olduğu gibi, etkileşime geçip sizin dile getirdiğiniz kampanyalar ve iliştirdiğiniz linkler üzerinden alışveriş yapma ihtimalinin yüksek olduğu dönemler de hatrı sayılır derecede fazladır. Bu dönemleri iyi değerlendirmek tahmin edebileceğiniz gibi her e-posta üzerinden pazarlama yapan şirket için altın bir kapı niteliği taşır.

Gerek sevgiliye, gerek kendimize, gerek anneye, gerek babaya, değer verdiğimiz herkese bunu küçük büyük demeden bir hediyeyle belli etmek istediğimiz özel günler pazarlamacılık için büyük bir öneme sahiptir. Cep telefonlarının, bilgisayarlarımızın yanımızdan eksik olmadığı bu çağda dijital pazarlama kanalları hayatımızda büyük yer tutuyor. Dijital pazarlama kanallarına dahil olan e-posta pazarlamacılığı aralarında en yaygın ve en etkili olanlardan biri. Cihazlara saniyeler içinde iletilecek tek bir posta, böyle günlerde onlarca kişinin hayatını kolaylaştıracak; sizin ve kurumunuzun geleceğine de olumlu bir geri dönüş yapacaktır. Özel günler, her iki tarafı da memnun etmeye çokça müsait önemli bir ağ trafiği oluşturur. 

Bu dönemlerin yaklaşmasıyla e-posta kişiselleştirilmiş ve/veya segmentasyonu yapılmış ileti listelerinize ileteceğiniz amacına uygun ve ilgi çekici şekilde yazılmış iletiler ve altına ekleyeceğiniz müşterinizin ürünlerinize ulaşmasını kolaylaştıran linkler, hedef kitlenizin hediye bulma telaşını azaltırken memnuniyetini de artıracaktır. 

Çoğunluk için özel bir anlam ifade eden bu günlerde bize e-posta üzerinden pazarlama yapmanın önemini belli edecek birden çok sebebe sahibiz. Bunlar neleri kapsıyor? Birkaç tanesine birlikte göz atalım. 

 

  • Daha fazla trafikten faydalanabilirsiniz. Herkesin bir yakınına hediye etmek için bin bir türlü ürün aradığı bu günlerde ellerinde bulundurdukları elektronik cihazlardan da faydalanması kaçınılmaz. Bu durumda e-trafiğin fazla olmaması, hepimizin de tahmin edebileceği gibi neredeyse imkansız. Özel günlerde e-posta listelerinin düzenlenmiş bir şekilde, aktif kullanılması ve doğru yazılmış bir ileti; sizin de trafiğin bir parçası olmanıza ve en önlerde yer almanızda yardımcı rol oynayacaktır. Çoğu kişinin en iyi ürünü en uygun fiyata aradığı bu dönemlerde kampanyalardan faydalanabilmek için posta adreslerini daha sık kontrol edeceği gerçeğini göz önünde bulundurursak, sizin de bu trafiğe katılmanızda kendi adınıza çokça artı bulunduğuna eminiz.

 

  • Hedef kitlenize anında satın alma seçeneği sunar. Bildiğiniz gibi, hepimizin bir yakınımıza iletmek istediği bir hediye olabilir ama günümüz şartları herkese bir hediye için mağaza mağaza dolaşma zamanını tanımıyor. Zamanı olsa bile, herkesin favori aktivitesinin tek bir ürün için mağazalar arasında saatler harcamak olduğundan şüpheliyiz. Bu durumda dijital pazarlama devreye giriyor. Postalarınızın üzerine iliştireceğiniz CTA butonları ve linkler ile doğru hedef kitlenize doğru zamanda ulaşması, bu gibi durumlarda bir yakınına hediye alabilmek için kısıtlı bir zamana sahip olan ya da kısıtlı bir zaman harcamak isteyen biri için neredeyse gün kurtarıcı niteliktedir. 

 

  • Mobil alışveriş imkanı sunar. İnternet üzerinden alışverişin yaygınlığı ve hayatımızda yeri gün geçtikçe artarken özel günlerin ticaretteki önemini göz ardı edemeyiz. Online alışveriş oranı normal günlerde %50 civarında seyrederken bu oran özel olarak adlandırılan günlerde daha da artıyor ve e-posta pazarlamacılığının ihmal edilmemesi gereken bir kapı olduğunu başka bir şekilde daha gözler önüne seriyor. Sizi en kısa sürede ulaşabileceğiniz en geniş alıcı kitlesine ulaştıran bu sistem, hedef kitlenizi de normal şartlar altında olabilecek en kısa sürede, evinin konforunda aradığı ürünlerle buluşturuyor ve çift taraflı bir zaman tasarrufuna da yardımcı oluyor. Aradığı ürüne kısa sürede ulaşan müşterinizin sonrasında başka ürünleri incelemeye vaktinin kalma ihtimali de başka bir artı olarak gösterilebilir. 

 

  • Pazarlama ağınıza etkileşim kazandırır. Teknolojinin hakim olduğu bu çağ ile birlikte internet üzerinden iletişimin yaygınlığını, ve bu durumun sonucunda etkileşimin kazandığı önemi göz ardı edemeyiz. E-pazarlama yolunda fazla etkileşim şirketlerin geleceği için yüklü önem taşımaktadır. Sevgililer günü, anneler günü gibi yaygınca kutlanan ve hediye ihtiyacının arttığını gördüğümüz dönemler internet trafiğinin yoğunlaştığı  ve sonucunda da şirketlere etkileşimlerini artırma olanaklarının açıldığı dönemlerdir. Özel günlerde postalarınızın açılma oranının artması, etkileşimle birlikte ulaşılabilirlik oranınızı da artıracak ve kurumunuzun itibarı üzerinde olumlu bir etkisi olacaktır.

 

Özel günler e posta pazarlaması hakkında detaylı bilgi için uzman ekibimiz ile iletişime geçin!

 

HEMEN BAŞLA

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Küçük veya orta ölçekli işletmenizi geliştirin, büyütün ve cironuzu katlayın.

Self-servis toplu e-posta gönderim platformu euromsg express ile, kolay ve hızlı bir şekilde, karınızı katlayacak e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun.
Tükçe ve kullanıcı dostu paneli, %100 güvenli, KVKK uyumlu ve IYS’ye entegre yapısı ile sözleşme ve taahhüt süreçleri olmadan hemen e-posta kampanyalarınızı oluşturmaya başlayın!

Okumaya devam edin…

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024 e-posta listenizi büyütmek, e-posta pazarlama stratejisinin etkinliğini artırmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak için önemlidir.  E-Posta Metriklerinizi İnceleyin E-posta metriklerinizi inceleyerek e-posta pazarlamasında yeni stratejiler geliştirin. Açılma...

CTOR (Click to Open Rate) Nedir?

CTOR (Click to Open Rate) Nedir?

Click to Open Rate (CTOR), e-posta pazarlaması veya dijital pazarlama kampanyaları için önemli bir ölçümdür. CTOR, bir e-postanın kaç kişi tarafından açıldığını yani açılma oranını ve bu açılan e-postalarının kaçının içindeki bağlantılara (örneğin, bir web sitesine...

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Share This