Kurban Bayramı’nda E-posta Pazarlama (Mailing) Kampanyalarınıza Faydalı Olacak 5 Öneri

24/07/2020 | E-posta Pazarlama

Türkiye’nin önem verdiği en önemli bayramlardan biri olan Kurban Bayramı, özellikle perakende sektörü için oldukça yoğun geçen bir dönemdir.  Perakende, e-ticaret, turizm gibi pek çok sektörün hareketlendiği bu dönemde bayram tebriği mesajları sayesinde müşterileriniz ile iletişiminizi arttırarak, markanız için fayda sağlayabilirsiniz.. Sizler için Kurban Bayramı’nda e-posta kampanyalarınızı en etkili şekilde hazırlamanız adına faydalı olacak ipuçlarını derledik.

Akılda kalıcı, etkili konu başlıkları oluşturun

Search Engine People’ın yaptığı araştırmaya göre, kullanıcıların %69’u e-postanın başlığına göre spam bildirimi yapmaktadır. Konu başlığı kullanıcıların dikkatini yeteri kadar çekmezse inboxlarına yani gelen kutularında bir sonraki maile geçmektedirler. Böylece e-mailinizin gövde kısmında verdiğiniz değerli ve kullanışlı bilgiler kullanıcılara ulaşamıyor. Unutmayın ki e-postanızın konu başlığı, kullanıcıyla temas kuracağınız ilk fırsattır. E-posta kampanyalarınızda vermek istediğiniz mesajı en iyi şekilde aktaran, kısa ve kullanıcıya güven aşılayan bir konu başlığı ile, özellikle Kurban Bayramı gibi özel günlerde alacağınız geri dönüşüm oranlarınızı artacaktır.

Kurban Bayramı’yla İlgili E-posta Kampanyanızı Oluştururken Esprilerden Kaçının 

Markalar bazen yaratıcı olmak isterken, farkında olmadan bazı alıcalar tarafından yanlış anlaşılabilecek kelimeler kullanabiliyorlar. Özellikle Kurban Bayramı gibi dini bayramlar toplum hassas günler olmakla birlikte, önemli bir yere sahiptir. Bundan dolayı kampanyanızda yapacağınız herhangi bir espri aboneleriniz veya müşterileriniz tarafından tepki çekebilir. Kurban Bayramı’na özel e-posta kampanyanızı oluştururken kullanacağınız özenle seçmeye dikkat edip aynı zamanda samimi bir dil kullanmanız daha doğru bir tercih olacaktır.

E-posta Kampanyanıza Uygun Şablon Hazırlayın

Hepimiz biliyoruz ki e-posta pazarlamanın en önemli parçalarından biri dikkat çekici şablonlardır. Yapılan araştırmalara göre, görsel odaklı ürün tanıtımı yapılan e-postaların, geri dönüş oranının %65 daha fazla olduğu belirlenmiştir. Etkili ve ilgi çekici görseller ve bilgilendirici bir içerikle oluşturduğunuz e-posta kampanyanız özellikle Kurban Bayramı gibi özel günlerde müşterileriniz ile iletişimi güçlendirecektir. 

euromsg express’in, Kurban Bayramı’na özel hazır şablonlarından ücretsiz olarak faydalanabilir ve e-posta kampanyanızı kolayca buradan oluşturabilirsiniz.

Kurban Bayramı Gereksinimlerinden Faydalanın

Kurban Bayramı dönemi, mevsimsel olmanın yanında, bayramın doğası gereği pek çok ihtiyaç doğurmaktadır. Şeker, bayramlık kıyafet, tatil,ulaşım gibi daha sayabileceğimiz birçok sektöre yönelen ihtiyaçlar, dönemi gereği daha fazla ön plana çıkmaktadır. Markalar, promosyon ve indirimlerle birlikte kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap verirse, özellikle Kurban Bayramı gibi yoğun bir dönemde daha fazla geri dönüş alacaktır. Kurban Bayramı turizm, tekstil , perakende ve daha birçok sektör için kaçırılmaması gereken bir fırsat ve bundan en iyi şekilde faydalanmak gerekir.

E-posta Kampanyalarınızı Mobil İçin Optimize Edin

Kurban Bayramı, insanlar için hem aile ziyareti hem de bir nevi tatil anlamına geldiği için internet trafiğinde düşüş yaşanacak ve kullanıcılar genel olarak e-postalarını mobil telefonlarından okuyacaklar. Bundan dolayı Kurban Bayramı döneminde e-posta kampanyanızın mobile uyumluluğuna dikkat etmenizi öneririz. Kullanıcıların %80’i e-posta içerik tasarımları okudukları cihaz ile uyumlu değilse, e-postayı siliyorlar. Bundan dolayı e-postanızın mobildeki görünümüne uygun olduğuna dikkat edin.

BONUS: Kurban Bayramı Kutlama Mail Gönderimleri için İçerik Önerileri

  • Tüm sevdiklerinizle birlikte nice güzel ve huzurlu bayramlar geçirmeniz dileğiyle, Ramazan Bayramınız kutlu olsun!
  • Kurban Bayramınızı kutlar, ailenizle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı nice bayramlar dileriz.
  • Bu özel günler insanlar arasındaki sevgi ve saygının karşılıklı göstergesidir. Bayramlar küslerin barıştığı, kötülüklerin unutulduğu ve kardeşçe selamlaştıkları günlerdir. Her gününüzün bayram tadında geçmesi dileğiyle… Kurban bayramınız mübarek olsun.
  • Hayırlı ve güzel bir bayram geçirmeniz dileğiyle. Kurban Bayramınız mübarek olsun.
  • Neşe, sevinç, mutluluk ve huzur dolu bayramlar geçirmenizi dileriz. Kurban Bayramınız kutlu olsun.
  • Kurban Bayramınızı en kalbi duygularımızla tebrik ediyor, size, sevdiklerinize ve bütün milletimize sağlık ve esenlikler diliyoruz.

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Küçük veya orta ölçekli işletmenizi geliştirin, büyütün ve cironuzu katlayın.

Self-servis toplu e-posta gönderim platformu euromsg express ile, kolay ve hızlı bir şekilde, karınızı katlayacak e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun.
Tükçe ve kullanıcı dostu paneli, %100 güvenli, KVKK uyumlu ve IYS’ye entegre yapısı ile sözleşme ve taahhüt süreçleri olmadan hemen e-posta kampanyalarınızı oluşturmaya başlayın!

Okumaya devam edin…

Kurumsal Mail Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Kurumsal Mail Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Yapılan bir araştırmaya göre dünyada günlük olarak sadece 2019’da 293,6 milyar mail gönderilip alınıyor. Bu rakamın 2023’te 347,3 milyara çıktığı söylenebilir. Kurumsal bir çalışanın günde yaklaşık 121 e-posta aldığı ve gönderdiği varsayılıyor. Tüm bu istatistikler,...

Spam E-Posta Nedir?

Spam E-Posta Nedir?

Resim, fotoğraf, müzik ve video gibi farklı dosya çeşitlerinin yüklenip ekte gönderilebildiği e-postaları dijital mektuplar olarak adlandırabiliriz. Nasıl ki mektupların türleri varsa e-postaların da kişisel ve kurumsal gibi türleri vardır. Günümüzde en çok kullanılan...

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Share This