Hızlı ve Kolay Toplu Mail Gönderimi

14/12/2023 | E-posta Pazarlama

Toplu mail, aynı anda birden fazla kişiye mail gönderilmesidir. Pazarlama işlemlerini oldukça kolaylaştıran bu sistemle kişilere tek tek mail göndermek yerine, seçilen gönderiyi ya da dosyaları istenilen ve ayarlanabilen zaman dilimi içerisinde belirlediğiniz kişilere ulaştırabilirsiniz. Firmalar genellikle müşterilerine ürün ya da hizmetlerini tanıtmak için bu yöntemi tercih ederler. Hızlı ve kolaylığıyla avantaj sağlayan toplu mail yöntemi, aynı zamanda bir reklam pazarlama aracı olarak da kullanılmaktadır. 

E-posta pazarlama, bir şirketin tüm pazarlama süreçleri içerisinde e-ticaret tarafında önemli rol oynayan bir pazarlama türüdür. Toplu mail gönderme yoluyla e-ticaret sürecinde önemli bir yol kat edebilirsiniz. Tek seferde daha geniş kitleye ulaşmanız size hız kazandırır. Ancak bunun için kullanacağınız alt yapının sağlam olması gerekir. Toplu mail gönderimiyle şirketinize farklı yönden olumlu kazançlar sağlayabilirsiniz. E-mail pazarlama, farklı etkenlere bağlı olarak günden güne daha çok kullanılmaktadır. 

Toplu Mail Gönderme Nedir?

Sadece birkaç e-mail adresine binlerce veya on binlerce mesaj göndermek, zamanınızı boşa harcayabilir. Gereken çabayı doğru şekilde harcayabilirsiniz. Kampanyalarınız, indirimleriniz, pazarlama yapmak istediğiniz ürün içeriklerinizi tanıtmak gibi amaçlarla toplu e-mail hizmeti sağlayabilir, böylece daha ucuz, daha hızlı ve daha uygun şekilde, zamandan da kazanarak ulaşmak istediğiniz kitleye ulaşabilirsiniz.  

Toplu e-mail hizmeti, müşterilerinin belli bir zamanda birden çok alıcı listesine toplu e-mail iletisi göndermesidir. Bu hizmet vasıtasıyla, bir mail listesindeki binlerce kişiye tek bir mesaj veya listedeki her adrese kişiselleştirilmiş bir e-mail gönderebilmektesiniz. Toplu e-mail hizmeti, herhangi bir boyuttaki listeye e-mail gönderebilir. Tekliflerinizi göndermek istediğiniz e-maillerin sayısına ve sıklığına göre ayarlayabilirsiniz. 

E-posta pazarlamanın en önemli noktası, kaliteli bir e-mail veritabanı listesine sahip olmaktır. Sonrasında mailing içerikleri oluşturmalısınız. Her ürün segmenti için ilgi çekici içerikler kullanılabilir. Bu içeriklerde promosyonlar, ürün haberleri, blog yazıları gibi farklı metinlere, görsellere yer verebilirsiniz. Bültenler, promosyon mailleri, tanıtımlar ve daha fazlası için müşteriye ulaşmak istediğinizde toplu mail gönderiminden faydalanabilirsiniz. Bunun için e-posta otomasyonu kullanabilirsiniz. İçeriğini ve tanıtımını önceden hazırladığınız kampanyalarınızı tanıtma süresi geldiğinde bu e-posta tabanından faydalanarak ulaşmak istediğiniz kişilere ulaşabilirsiniz. 

Toplu Mail Gönderme Ne Zaman Gerekir?

Toplu mail gönderme öncesi bazı planlamalar yapmanız gerekir. Eğer bir üründe kampanyaya gidecekseniz, kampanya başlamadan önce saatini ve içeriğini mail yoluyla kitlenize tanıtabilirsiniz. Ya da hitap ettiğiniz kitleyi bir etkinliğinize davet ediyorsanız etkinlikten önce katılıp katılmama durumunu da içeren bir form ya da anketle maili hazırlayıp öncesinde göndermeniz gerekebilir. Yine toplu gönderimleri yeni çıkan ürünlere ulaşmak için gönderebilirsiniz. Bunun öncesinde bir tanıtım maili iletebilirsiniz. Ürün çıktığında ise link de içeren bir mail vasıtasıyla kullanıcılara reklam tanıtımı yapabilirsiniz. Bunu yaparken spama düşmemesine dikkat ederek yapabilirsiniz. Kullanıcıların mailinize ulaşabiliyor olması gerekir.

Toplu Mail Gönderme Ne İşe Yarar?

Toplu mail gönderimi marka tarafına hız ve kolaylık sağlar. Mail datanızda ulaşmak istediğiniz on binlerce insan olabilir. Bu insanlara tek tek mail göndermek epey uzun ve yorucu bir iş olacaktır. Aynı zamanda vakit kaybı yaratacak ve süreci uzatacaktır. Bu nedenle tek seferde çok fazla sayıda insana ulaşabileceğiniz toplu mail gönderme sistemini kullanabilirsiniz.

Eğer bir ürününüzü tanıtmak istiyorsanız, ürününüz hakkında bilgilendirme yapmak, varsa kampanya ve indirimleri tanıtmak istiyorsanız toplu mail göndermenin avantajlarını kullanmalısınız. İçerikleri önceden hazırladığınız mailleri doğru zamanda doğru kişilere ulaştırabilirsiniz. Mailleri bu yöntemle toplu şekilde göndermek size büyük zaman kazandıracaktır. 

Toplu Mail Göndermenin Avantajları Nelerdir?

Toplu mail göndermenin en büyük avantajı kısa zamanda içeriklerinizin herkesin haberdar olmasını sağlamasıdır. 

Kişisel e-mail pazarlamasının en büyük avantajı, adından da anlaşıldığı gibi aynı zamanda sayısız kişiye ulaşma kolaylığındadır. Yapmak istediğiniz bilgi aktarımını hızlandıran bu yöntem sağlandığında zaman tasarrufu edersiniz. Avantajın en büyüğü bu kısımdadır. 

Tek bir müşteri listesine ulaşmak isteseniz bile bu listedeki sınırsız sayıda insanı hedef kitlelerine bölerek gönderebilir, mail planlamanızı özelleştirebilirsiniz. Dijitalleşen dünyada en etkili iletişim araçlarından biri de e-maillerdir. E-maillerin pazarlamadaki payı yüksektir. Herkesin mutlaka bir e-maili vardır. Bu da bilgi aktarımında kullanılan uygun bir araç haline dönüşür. Geleneksel yöntemlerde herkese tek tek telefon etmek ya da evlerine, kapılarına gitmek gerekebiliyordu. Satış telefonları gibi anlık etkileşim gerektiren ilkel yöntemlerden farklı olarak e-mail göndermek, kullanıcının e-maili istediği yerde ve zamanda okuma imkanı sağlar. Gönderdiğiniz bilgileri inceleme, istediği zaman değerlendirme özgürlüğü sunar. Gönderilen e-mail alıcıya ulaştıktan sonra alıcı bu mesajı önemli bulabilir. Çevresine iletip size fayda sağlayacak şekilde daha fazla kişiyle paylaşabilir. Çaba harcamadan hedef kitlenin büyümesine de katkı sağlayan bir sürece dönüşebilir. Toplu mail gönderimi sonucunda alınan geri bildirimlerle, raporlarla sonraki maillerinizi ayarlayabilirsiniz. Bu durum da sizin avantajınıza olacaktır.

Euromsg Express Hızlı Ve Toplu Mail Gönderimi İle Tanışın

Düşük maliyetlerle yüksek getiri sağlayacak e-posta kampanyalarınız için hazırlanmış Euromsg Expres, ürün, hizmet, bilgilendirme ve kampanyalarınızı kolayca, hızlıca ve etkili bir şekilde duyurmanızı sağlar. Gönderdiğiniz her bir e-posta başına düşen maliyet ise Euromsg Express’le çok uygun olacaktır. Böylece daha uygun fiyatlarla daha yüksek verimlilik kazanırsınız. Hedef kitlenize kolayca ulaşabilir, dikkat çekici kampanyalarla işletmenize değer katabilirsiniz. Euromsg Express ile göndereceğiniz toplu mail gönderimleriyle vereceğiniz hizmetleri hızlıca yapar, marka bilinirliğinizi artırır, sarış ve kârınızı katlayabilirsiniz. 

 

HEMEN BAŞLA!

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Küçük veya orta ölçekli işletmenizi geliştirin, büyütün ve cironuzu katlayın.

Self-servis toplu e-posta gönderim platformu euromsg express ile, kolay ve hızlı bir şekilde, karınızı katlayacak e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun.
Tükçe ve kullanıcı dostu paneli, %100 güvenli, KVKK uyumlu ve IYS’ye entegre yapısı ile sözleşme ve taahhüt süreçleri olmadan hemen e-posta kampanyalarınızı oluşturmaya başlayın!

Okumaya devam edin…

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Dijitalleşmenin her geçen gün hayatımızdaki yerini sağlamlaştırmasıyla birlikte, dijital pazarlama da markalar ve işletmeler için vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir. Marka bilinirliğini ve satışları artırmak için dijital pazarlama stratejilerinden faydalanmak son...

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024 e-posta listenizi büyütmek, e-posta pazarlama stratejisinin etkinliğini artırmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak için önemlidir.  E-Posta Metriklerinizi İnceleyin E-posta metriklerinizi inceleyerek e-posta pazarlamasında yeni stratejiler geliştirin. Açılma...

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Share This