Etkileyici E-bültenler Oluşturmak İçin 7 Ücretsiz Kaynak Önerisi

6/08/2020 | E-posta Pazarlama

E-posta pazarlama kampanyalarınızda; ürün, hizmet, marka başarıları, e-kitap ve videolar gibi bilgilendirici ve eğlendirici içeriklerin yer aldığı e-bültenlere yer vermeniz, hedef kitlenizin dikkatini çekecek önemli unsurlardan biridir. Bilginin her zamankinden daha çok değerinin arttığı günümüzde, doğru ve özgün içeriklerle okuyucularınızı beslemeniz, hem markanıza olan güveni arttıracak, hem de daha prestijli bir konuma gelmenize olanak tanıyacaktır. Etkili e-bültenler oluşturabilmeniz için, halihazırda işletmenizde var olan bilgi ve içerikleri kullanabilirsiniz. Nasıl mı? Gelin hep birlikte inceleyelim.

Blog Yazılarınıza Mutlaka Yer Verin

Her ölçekten işletme, mevcut ve olası müşteri adaylarının dikkatini çekecek, bilgilendirici ve aydınlatıcı blog sayfaları oluşturmaya özen gösteriyor. Özellikle markanızla ilgili ilgi çekici bir çok haber ve bilgiye yer verdiğiniz blog yazılarınıza, e-bültenlerinizde mutlaka yer vermenizi tavsiye ediyoruz. Kullanıcılarınızın en çok okuduğu, yorum alan ve sosyal medya paylaşımlarında yer verdikleri blog yazılarınızı hedef kitlenize ileterek, dikkatleri üzerinize toplamayı ihmal etmeyin.

Sosyal Medya Kanallarında Yapılan Yorumlardan Faydalanın

Dijital dünya ile birlikte hem şirketler hem de alıcılar sosyal medya kanallarında oldukça aktif durumda. Alıcılarınızın talep ve isteklerini, markanız hakkında yaptıkları yorumları, ürün ve hizmetleriniz ile ilgili dikkat çekici paylaşımlarını e-bültenlerinizde kullanarak, okuyucularınıza güvenilir ve samimi bir marka algısı yaratabilirsiniz. 

Ayrıca, sosyal medya kanallarınızda, en fazla beğeni alan paylaşımlarınızı da e-bültenlerinize ekleyebilir, hedef kitlenizin dikkatini markanızda yoğunlaştırabilirsiniz.

Web Site Verilerinizden Mutlaka Faydalanın

Mevcut ve potansiyel müşteri adaylarınız, ürün ve hizmetleriniz ile ilgili bilgi almak için mutlaka web sitenizi ziyaret ederler. Peki Google Analytics verilerini inceleyerek, web sitenizde en çok hangi sayfaları ziyaret ettiklerini, ilgi gösterilen anahtar kelimeleri, hangi lokasyonlardan, saat kaçta en çok trafik aldığınızı ölçümlemeye ne dersiniz? Bu verileri kullanarak, web sitesi kullanıcılarınız üzerinde etkili olacak içerikleri kolaylıkla anlayıp analiz edebilir, onların talep ve isteklerine uygun içerikler üreterek e-bültenlerinize ekleyebilirsiniz. 

Markanız Hakkında Çıkan Haberlere Yer Verin

Dijitalleşme ile birlikte, PR çalışmaları yalnızca ana akım medya kanallarıyla değil, e-posta pazarlama gibi dijital kanallar üzerinden de yapılmaya başlandı. Çok daha uygun maliyetlerle ve kolaylıkla markanızın PR’ını yapabileceğiniz e-bültenlerde, mutlaka işletmeniz ile ilgili medyada çıkan haberlere yer verin. Elbette, her habere yer vermek yerine; hedef kitlenizin dikkatini çekecek, markanız, ürün ve hizmetleriniz ile ilgili bilgilendirici ve etkileyici içerikleri tercih etmenizde fayda var. Medyada çıkan haberlerin, marka prestijinizi oldukça etkileyen ve hedef kitlenizin algısını şekillendiren bir gücü olduğunu aklınızdan çıkarmayın.

 

Destek Ekibinize Gelen Sorulardan Faydalanın

Hedef kitleniz, mutlaka destek ekibinize ürün ve hizmetleriniz ile ilgili akıllarına takılan soruları yönlendirir. Hedef kitlenizle empati kurarak içerik oluşturmanın oldukça önemli olduğu bu dijital çağda, müşteri adaylarınızı birer müşteriye dönüştürebilmek için, onlardan gelen soruları yanıtlamak oldukça etkili bir yol olacaktır. Destek ekibinize gelen soruları derleyerek; blog yazısı, sıkça sorulan sorular veya konu ile ilgili bilgilendirici içerikler oluşturarak e-bültenlerinize ekleyebilirsiniz. Bu sayede hem hedef kitlenize eğitici içerikler sunmuş olur ve onlara değer katarsınız, hem de bu sayede müşteri sadakatini daha fazla artırırsınız.

Satış Ekibinizin Fikirlerinden Mutlaka Faydalanın

Müşterilerinizi en iyi tanıyan, onların istek, talep, problem ve şikayetlerini tam anlamıyla bilen satış ekibiniz, e-bültenlerinizde yer vermeniz gereken konu ve içerikler konusunda sizlere oldukça etkili geri bildirimler sağlayabilir. Hedef kitlenizin samimi bir ilişki içerisinde olduğu satış ekibi ile iletişime geçip, müşterilerinizin sohbet arasında altını çizdikleri; çözüm ve destek önerileri, markanızla ilgili sorular ve bilgilendirme talepleri ile ilgili konuları derleyen içerikler oluşturabilir, e-bültenlerinize ekleyebilirsiniz. Böylece, müşterilerinizin aklındaki bir çok soru işaretini cevaplandırmış olur, markanıza olan bağlılık ve güvenlerini tekrar tekrar tazelersiniz. Ayrıca, taleplerine cevap bulan müşterilerin, ürün ve hizmetlerinizi satın alma oranları da pozitif bir şekilde etkilenecektir. 

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Küçük veya orta ölçekli işletmenizi geliştirin, büyütün ve cironuzu katlayın.

Self-servis toplu e-posta gönderim platformu euromsg express ile, kolay ve hızlı bir şekilde, karınızı katlayacak e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun.
Tükçe ve kullanıcı dostu paneli, %100 güvenli, KVKK uyumlu ve IYS’ye entegre yapısı ile sözleşme ve taahhüt süreçleri olmadan hemen e-posta kampanyalarınızı oluşturmaya başlayın!

Okumaya devam edin…

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Dijitalleşmenin her geçen gün hayatımızdaki yerini sağlamlaştırmasıyla birlikte, dijital pazarlama da markalar ve işletmeler için vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir. Marka bilinirliğini ve satışları artırmak için dijital pazarlama stratejilerinden faydalanmak son...

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024 e-posta listenizi büyütmek, e-posta pazarlama stratejisinin etkinliğini artırmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak için önemlidir.  E-Posta Metriklerinizi İnceleyin E-posta metriklerinizi inceleyerek e-posta pazarlamasında yeni stratejiler geliştirin. Açılma...

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Share This