E-posta Pazarlamasının Markalara Sağladığı 7 Fayda

29/06/2020 | E-posta Pazarlama, Yeni Başlayanlar

Dünya üzerinde internet kullanıcı sayısının yükselmesiyle birlikte, pazarlama stratejileri de dijitalleşti. Yıllardan beri, birçok markanın pazarlama ajandasında yer alan e-posta pazarlaması, günümüzde de en etkili dijital pazarlama yöntemlerinden biri. Bu alanda mevcut potansiyelin farkında olan işletmeler, verimli e-posta pazarlaması yapmak için ciddi kaynaklar ayırıyor. 

Müşteri sadakatini sağlama, marka bilinirliğini arttırma, kampanya ve bilgilendirmeler ile ilgili alıcılara hızla ulaşma, hedef kitle ile birebir iletişim kurma gibi katkıları olan e-posta pazarlaması yapmanın markanıza sağlayacağı faydaları sizin için derledik. Gelin hep birlikte inceleyelim.

Markanızın Akıllarda Yer Edinmesini Sağlayabilir

E-posta pazarlaması; markanızın, hem potansiyel, hem de mevcut müşterileri ile sürekli iletişim halinde kalmasını sağlar. Ürünleriniz, fırsatlarınız, bilgilendirmeleriniz, bültenleriniz veya kampanyalarınız ile sürekli etkileşim içine girdiğiniz alıcılar, doğal olarak markanızı tanımaya ve bilmeye başlayacaktır. Bu sayede, abonelerinizin gözünde marka bilinirliliğiniz artacak, bu durum da sizin satış oranlarınızı pozitif bir şekilde etkileyecektir. 

E-posta Pazarlamasıyla Veriminizi Ölçümleyebilirsiniz

E-posta pazarlaması; okunma oranlarından tıklanma oranlarına, gönderilen kişi sayısından, abonelikten ayrılma sayısına kadar ölçümleme yapabilme imkanı sunar. E-posta pazarlaması yaparak, toplu e-posta gönderimlerinizin ne kadar başarılı olduğunu ve etkili kampanyalar oluşturabilmek için nasıl bir yol haritası çizmeniz gerektiğini kolaylıkla gözlemleyebilirsiniz.

E-posta Pazarlaması ile Alıcılarınızdan Yüksek Geri Dönüşümler Alırsınız

Hubspot tarafından yapılan araştırmaya göre, tüketicilerin %99’u e-postalarını her gün kontrol etmektedir.  Bu durumda, daha önceden markanıza ilgi göstermiş olan kitleyi doğrudan hedeflediğiniz e-posta pazarlamanın, alıcılarla düzenli iletişim kurmanızı sağlayan ve yatırım geri dönüş oranı(ROI) oldukça yüksek olan bir dijital pazarlama stratejisi olduğu kuşkusuz.

Maliyeti En Düşük Dijital Pazarlama Yöntemi

E-posta pazarlaması; hem billboard, gazete, televizyon gibi geleneksel kanalların yanı sıra de sosyal medya reklamlar, arama motoru reklamları, video reklamları gibi dijital kanallar yapılan pazarlama stratejileriyle kıyaslandığında, maliyeti en düşük olan yöntemdir. Markanız pazarlamaya yeni başlamış ve bütçesi düşük bir KOBİ ya da start-up olsa da, en ekonomik dijital pazarlama yöntemi olan e-posta pazarlama çözümünü tercih ederek, hedef kitlenize ulaşıp karlılık oranlarınızı arttırabilirsiniz.

E-posta Pazarlama Yaparak Müşteri Sadakatinizi Arttırabilirsiniz

Hem potansiyel hem de mevcut müşteri kitlenizle sürekli ve hızlı bir şekilde iletişim kurmanızı sağlayan e-posta pazarlama, müşterilerinizin markanızla bağ kurması için oldukça etkili bir yöntemdir. Düzenli olarak sizden haber alan hedef kitlenize özel kampanya ve promosyonlar oluşturarak gönüllerini fethedebilir, markanıza sadık birer müşteriye dönüşmelerini sağlayabilirsiniz. 

E-posta Pazarlama Doğa Dostu Bir Pazarlama Yöntemidir

Özellikle Y ve Z kuşağının çevre bilinci konusundaki hassasiyetlerinin oldukça arttığı günümüzde, doğa dostu yöntemleri tercih eden markaların prestijleri de doğal olarak oldukça yüksek. E-posta pazarlama, tamamen dijital bir pazarlama yöntemi olduğu için, markanızın doğa dostu bir karaktere bürünmesini sağlayarak, marka prestijinizi arttırmanızı sağlar. Sosyal sorumluluk projeleriyle, müşterilerinin gönlünde taht kuran markaların, müşteri sadakatlerini arttırdıklarını da eklemekte fayda var.  

E-posta Pazarlama Platformlarını Kolayca Kullanabilirsiniz

Toplu e-posta gönderim platformları; sundukları hazır şablon, liste yöntemi, test gönderimleri, sürükle bırak şablon sihirbazı gibi araçlarla, markaların kolay bir şekilde etkili kampanyalar oluşturmalarını sağlarlar. Üstelik, e-posta pazarlamayı yapabilmek için, herhangi bir kodlama bilgisi ya da teknik bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. Özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlerin dijital pazarlamayı self servis bir şekilde, düşük bütçe ayırıp, yüksek yatırım getirisi sağlayarak gerçekleştirmeleri için oldukça etkili bir yöntemdir

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Küçük veya orta ölçekli işletmenizi geliştirin, büyütün ve cironuzu katlayın.

Self-servis toplu e-posta gönderim platformu euromsg express ile, kolay ve hızlı bir şekilde, karınızı katlayacak e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun.
Tükçe ve kullanıcı dostu paneli, %100 güvenli, KVKK uyumlu ve IYS’ye entegre yapısı ile sözleşme ve taahhüt süreçleri olmadan hemen e-posta kampanyalarınızı oluşturmaya başlayın!

Okumaya devam edin…

E-Posta Testi Ne İşe Yarar?

E-Posta Testi Ne İşe Yarar?

E-posta pazarlaması kolay kullanımı, büyük kitlelere ulaşma şansı ve açıklayıcı olma şansı verdiği için dijital pazarlama alanında çalışanlar tarafından en çok tercih edilen araçlardan bir tanesi haline gelmiştir. E-posta pazarlama kampanyalarınız büyük başarılara...

Dijital Pazarlama İçin E-posta Yazma Tüyoları

Dijital Pazarlama İçin E-posta Yazma Tüyoları

E-posta pazarlaması dijital pazarlamanın en eski ve hala en sağlam ayaklarından biri olarak kabul ediliyor. Düşük maliyetleri, geniş kitlelere kolay ulaşım sağlanması, kısa ve anlık bildirimlere kıyasla mesajınızı çok daha açıklayıcı bir şekilde iletmenize izin...

E-Posta vs. Sosyal Medya: Hangisi Daha Güçlü?

E-Posta vs. Sosyal Medya: Hangisi Daha Güçlü?

Dijital pazarlama denildiği zaman farklı kanallardan iletişimden bahsedilse de son yıllarda pek çok insanın aklına ilk olarak sosyal medya geliyor. Oysa ki diğer kanallar da güçlü ve başarılı sonuçlar veren kampanyalar hazırlamak için benzersiz faydalar sunuyor....

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Share This