E-posta Pazarlamasının Markalara Sağladığı 7 Fayda

29/06/2020 | E-posta Pazarlama

Dünya üzerinde internet kullanıcı sayısının yükselmesiyle birlikte, pazarlama stratejileri de dijitalleşti. Yıllardan beri, birçok markanın pazarlama ajandasında yer alan e-posta pazarlaması, günümüzde de en etkili dijital pazarlama yöntemlerinden biri. Bu alanda mevcut potansiyelin farkında olan işletmeler, verimli e-posta pazarlaması yapmak için ciddi kaynaklar ayırıyor. 

Müşteri sadakatini sağlama, marka bilinirliğini arttırma, kampanya ve bilgilendirmeler ile ilgili alıcılara hızla ulaşma, hedef kitle ile birebir iletişim kurma gibi katkıları olan e-posta pazarlaması yapmanın markanıza sağlayacağı faydaları sizin için derledik. Gelin hep birlikte inceleyelim.

Markanızın Akıllarda Yer Edinmesini Sağlayabilir

E-posta pazarlaması; markanızın, hem potansiyel, hem de mevcut müşterileri ile sürekli iletişim halinde kalmasını sağlar. Ürünleriniz, fırsatlarınız, bilgilendirmeleriniz, bültenleriniz veya kampanyalarınız ile sürekli etkileşim içine girdiğiniz alıcılar, doğal olarak markanızı tanımaya ve bilmeye başlayacaktır. Bu sayede, abonelerinizin gözünde marka bilinirliliğiniz artacak, bu durum da sizin satış oranlarınızı pozitif bir şekilde etkileyecektir. 

E-posta Pazarlamasıyla Veriminizi Ölçümleyebilirsiniz

E-posta pazarlaması; okunma oranlarından tıklanma oranlarına, gönderilen kişi sayısından, abonelikten ayrılma sayısına kadar ölçümleme yapabilme imkanı sunar. E-posta pazarlaması yaparak, toplu e-posta gönderimlerinizin ne kadar başarılı olduğunu ve etkili kampanyalar oluşturabilmek için nasıl bir yol haritası çizmeniz gerektiğini kolaylıkla gözlemleyebilirsiniz.

E-posta Pazarlaması ile Alıcılarınızdan Yüksek Geri Dönüşümler Alırsınız

Hubspot tarafından yapılan araştırmaya göre, tüketicilerin %99’u e-postalarını her gün kontrol etmektedir.  Bu durumda, daha önceden markanıza ilgi göstermiş olan kitleyi doğrudan hedeflediğiniz e-posta pazarlamanın, alıcılarla düzenli iletişim kurmanızı sağlayan ve yatırım geri dönüş oranı(ROI) oldukça yüksek olan bir dijital pazarlama stratejisi olduğu kuşkusuz.

Maliyeti En Düşük Dijital Pazarlama Yöntemi

E-posta pazarlaması; hem billboard, gazete, televizyon gibi geleneksel kanalların yanı sıra de sosyal medya reklamlar, arama motoru reklamları, video reklamları gibi dijital kanallar yapılan pazarlama stratejileriyle kıyaslandığında, maliyeti en düşük olan yöntemdir. Markanız pazarlamaya yeni başlamış ve bütçesi düşük bir KOBİ ya da start-up olsa da, en ekonomik dijital pazarlama yöntemi olan e-posta pazarlama çözümünü tercih ederek, hedef kitlenize ulaşıp karlılık oranlarınızı arttırabilirsiniz.

E-posta Pazarlama Yaparak Müşteri Sadakatinizi Arttırabilirsiniz

Hem potansiyel hem de mevcut müşteri kitlenizle sürekli ve hızlı bir şekilde iletişim kurmanızı sağlayan e-posta pazarlama, müşterilerinizin markanızla bağ kurması için oldukça etkili bir yöntemdir. Düzenli olarak sizden haber alan hedef kitlenize özel kampanya ve promosyonlar oluşturarak gönüllerini fethedebilir, markanıza sadık birer müşteriye dönüşmelerini sağlayabilirsiniz. 

E-posta Pazarlama Doğa Dostu Bir Pazarlama Yöntemidir

Özellikle Y ve Z kuşağının çevre bilinci konusundaki hassasiyetlerinin oldukça arttığı günümüzde, doğa dostu yöntemleri tercih eden markaların prestijleri de doğal olarak oldukça yüksek. E-posta pazarlama, tamamen dijital bir pazarlama yöntemi olduğu için, markanızın doğa dostu bir karaktere bürünmesini sağlayarak, marka prestijinizi arttırmanızı sağlar. Sosyal sorumluluk projeleriyle, müşterilerinin gönlünde taht kuran markaların, müşteri sadakatlerini arttırdıklarını da eklemekte fayda var.  

E-posta Pazarlama Platformlarını Kolayca Kullanabilirsiniz

Toplu e-posta gönderim platformları; sundukları hazır şablon, liste yöntemi, test gönderimleri, sürükle bırak şablon sihirbazı gibi araçlarla, markaların kolay bir şekilde etkili kampanyalar oluşturmalarını sağlarlar. Üstelik, e-posta pazarlamayı yapabilmek için, herhangi bir kodlama bilgisi ya da teknik bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. Özellikle küçük ve orta ölçekli şirketlerin dijital pazarlamayı self servis bir şekilde, düşük bütçe ayırıp, yüksek yatırım getirisi sağlayarak gerçekleştirmeleri için oldukça etkili bir yöntemdir

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Küçük veya orta ölçekli işletmenizi geliştirin, büyütün ve cironuzu katlayın.

Self-servis toplu e-posta gönderim platformu euromsg express ile, kolay ve hızlı bir şekilde, karınızı katlayacak e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun.
Tükçe ve kullanıcı dostu paneli, %100 güvenli, KVKK uyumlu ve IYS’ye entegre yapısı ile sözleşme ve taahhüt süreçleri olmadan hemen e-posta kampanyalarınızı oluşturmaya başlayın!

Okumaya devam edin…

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Özel Günlerin Dijital Pazarlamadaki Önemi

Dijitalleşmenin her geçen gün hayatımızdaki yerini sağlamlaştırmasıyla birlikte, dijital pazarlama da markalar ve işletmeler için vazgeçilmez bir araç haline gelmiştir. Marka bilinirliğini ve satışları artırmak için dijital pazarlama stratejilerinden faydalanmak son...

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024 e-posta listenizi büyütmek, e-posta pazarlama stratejisinin etkinliğini artırmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak için önemlidir.  E-Posta Metriklerinizi İnceleyin E-posta metriklerinizi inceleyerek e-posta pazarlamasında yeni stratejiler geliştirin. Açılma...

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Share This