E-posta Abonesi Arttırma Yöntemleri

8/06/2020 | E-posta Pazarlama

Hedef kitlenize doğrudan ulaşmanızı sağlayan e-posta pazarlama, pazarlama aktivitelerinizin verimliliğini arttıran etkili bir yöntemdir. Fakat, e-posta pazarlamasında başarıyı yakalayabilmenizin en temel yollarından biri de, listelerinizde yer alan abone kitlenizi doğru bir şekilde arttırabilmekten geçer. Markanıza, ürün ve hizmetlerinize ilgili duyan ne kadar çok abone sayısına sahip olursanız, pazarlama çalışmalarınızdan alacağınız verim de aynı oranda artacaktır.

E-posta pazarlama çalışmalarınızda abonelerinizi arttırmanın temel kurallarını sizler için derledik. Gelin hep birlikte inceleyelim. 

Abonelerinize Değer Kattığınızı Gösterin

Bilgiye ulaşmanın oldukça kolaylaştığı dijital dünyada, okuyucularına kaliteli ve değer katan içerikler sunan markalar bir adım öne geçiyor. İnternet kullanıcıları, gönderdikleri bilgilendirici içeriklerle kendilerini besleyen markaların abone listelerine kayıt olmayı tercih ediyor. Bu nedenle, abone adaylarınızı, kaliteli içerikler sunacağıza dair ikna etmeniz oldukça önemli. 

Ayrıca, firmalarla bilgilerini paylaştıklarında, sürekli spam e-postası alma ihtimalinden çekinen abone adaylarınız için, sunacağınız içerik, fırsat ve kampanyaları abonelik formlarına ekleyerek bilgilendirmeler yapabilir, akıllarındaki soru işaretlerini giderebilirsiniz.

Kullanıcıların Kolaylıkla Abone Olmasını Sağlayın

E-posta abonelerinizi arttırabilmeniz için, kullanıcılarınıza kolaylıkla gerçekleştirebilecekleri bir deneyim sunmanız oldukça önemli bir faktördür. Hepimizin vaktinin kısıtlı olduğu bu çağda, vakit tasarrufu sağlayan bir yaklaşım sergilemek adına, e-posta formlarında almak istediğiniz bilgi sayısını minimumda tutarak basit bir form oluşturmanız mümkün. 

Örneğin, kullanıcılardan yalnızca e-posta adreslerini isteyip, zorunlu doldurulması gereken form alanlarını minimumda tutarak, hem onların kısa zamanda işlemlerini tamamlamalarını sağlayabilir, hem de abone sayılarınızı arttırabilirsiniz.

Abonelerinize Özel Fırsatlar Sunmayı İhmal Etmeyin

E-posta abone oranlarınızı arttırmanın bir diğer yolu da, abonelerinize özel davrandığınızı göstermekten geçer. Abonelerinize özel sunduğunuz; kampanya, fırsat, promosyon ve indirimlerle alakalı bilgilendirmeler yaptığınız takdirde, abone adaylarınızı aboneye dönüşme ihtimalizi arttırırsınız. Çünkü abone adaylarınız, abone oldukları takdirde kendilerine özel indirim ve fırsatlar sunacağınıza emin olacaklardır ve bu durumdan memnuniyet duyacaklardır. Abonelerinizi arttırmak için bu yöntemi mutlaka deneyin.

Dikkatleri Üzerinize Çekin, E-postalarınız Paylaşılsın

Hedef kitlenizin dikkatini çekmenin altın kurallarından biri de onları harekete geçirecek tasarıma sahip olan e-postalar oluşturmaktır. İletişime geçtiğiniz kitleyi; dikkat çekici metinler, görseller, butonlar, emojiler ve renkler kullanarak abone olmaya teşvik edebilirsiniz.

Özellikle paylaşma içgüdüsünü harekete geçirecek renklerde butonlar tercih ederek abone olmalarını sağlamanız da mümkün.

Blog Yazılarınıza Abonelik Formları Eklemeyi Unutmayın

E-posta pazarlama çalışmalarınızda, blog yazılarınıza yer vermek, kullanıcılara değer katan önemli stratejilerden biridir. Blog sayfanızı ziyaret eden kullanıcılar, mutlaka sizden daha fazla bilgi almak isteyeceklerdir.

Bloglarınızı okuyarak ürün, hizmet ve içerikleriniz ile ilgili bilgi alan ziyaretçileriniz için blog sayfanıza üyelik formları ekleyebilir, onları sizinle düzenli olarak iletişime geçmeye teşvik edebilirsiniz.

Pop-up’lar Kullanarak Abonelerinizi Arttırabilirsiniz

Markanızın logosu, rengi, sloganı ve bilgilendirmeleri içeren, görsel anlamda dikkat çeken ve sunduğu değer önerisiyle kullanıcıları cezbeden pop-uplar, hedef kitlenizi etkiyecek önemli yöntemlerden bir tanesidir. Kullandığınız görsel ve metin içerikleri ile kullanıcılarda abone olma hissiyatı uyandıracak pop-upları kullanarak, abone sayılarınızı arttırmanız da mümkün.

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Küçük veya orta ölçekli işletmenizi geliştirin, büyütün ve cironuzu katlayın.

Self-servis toplu e-posta gönderim platformu euromsg express ile, kolay ve hızlı bir şekilde, karınızı katlayacak e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun.
Tükçe ve kullanıcı dostu paneli, %100 güvenli, KVKK uyumlu ve IYS’ye entegre yapısı ile sözleşme ve taahhüt süreçleri olmadan hemen e-posta kampanyalarınızı oluşturmaya başlayın!

Okumaya devam edin…

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024’te E-Posta Listenizi Büyütecek 5 Tavsiye

2024 e-posta listenizi büyütmek, e-posta pazarlama stratejisinin etkinliğini artırmak ve potansiyel müşterilere ulaşmak için önemlidir.  E-Posta Metriklerinizi İnceleyin E-posta metriklerinizi inceleyerek e-posta pazarlamasında yeni stratejiler geliştirin. Açılma...

CTOR (Click to Open Rate) Nedir?

CTOR (Click to Open Rate) Nedir?

Click to Open Rate (CTOR), e-posta pazarlaması veya dijital pazarlama kampanyaları için önemli bir ölçümdür. CTOR, bir e-postanın kaç kişi tarafından açıldığını yani açılma oranını ve bu açılan e-postalarının kaçının içindeki bağlantılara (örneğin, bir web sitesine...

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Share This