Black Friday İçin E-posta Pazarlama Önerileri

13/12/2022 | Dijital Pazarlama, E-posta Pazarlama, E-Ticaret

Black Friday ile alışveriş çılgınlığı döneminin başladığını varsayabiliriz. Bütün bu alışveriş yüklemesinin gerçekleştiği sırada küçük işletmelerin de kış dönemi satışlarını artırmak için harika bir fırsatı bulunuyor. 2020’yle kıyaslandığında 2021’deki Black Friday harcamaları yüzde 14 oranında artmış görünüyor – bu da dünya çapında yaklaşık 886.7 milyar dolara denk geliyor.

Black Friday e-posta kampanyalarınızı son güne bırakmaktansa önceden planlayarak yılın en önemli alışveriş gününden tam anlamıyla yararlanabilirsiniz.

Benzersiz fırsatlar sunan Black Friday kampanyaları için e-posta kullanılacak en ideal dijital pazarlama aracı olmaya adaydır. Burada en iyi fırsatların sizin için en iyi olan müşterilere gittiğine emin olmalısınız. Bu da sizin için en çok ürün satın almış olan ya da en uzun süredir müşteriniz olan kişiler olabilir. 

Black Friday kampanyalarınızı sizlere sunduğumuz öneriler ve euromsg express’in template’leri ile zenginleştirebilir ve şimdiye kadarki en başarılı kapmanyalarınızdan biri yapabilirsiniz.

 

Black Friday E-Postaları Ne Zaman Gönderilmeli?

 

Black Friday’den tam bir hafta önce ilk Black Friday temalı e-postalarınızı göndermeniz için en doğru zamandır. Sunacağınız indirim ve promosyonları hemen açıklamamanızı tavsiye ederiz. Yerine teaser niteliğinde ve heyecan uyandıran e-posta içerikleri hazırlayabilir, beklenti ve heyecan oluşturabilirsiniz.

 

Black Friday E-postalarını Doğru Zamanda Göndermek

 

Black Friday gününün sabahı promosyonlarınızı ve indirimlerinizi göndermek için en doğru zamandır. Bu e-posta kampanyanızdaki ikinci e-posta olabilir ve fırsatlarınızı bütün detaylarıyla açıklayabilirsiniz. İndirimlerin oranlarını, sürpriz hediyeleri ve fırsatların kaç gün süreceğini anlatabilirsiniz.

Öğleden sonra alışverişlerin yoğunluğu azalacaktır. Bu sırada müşterilerinize onları harekete geçirecek bir hatırlatıcı göndermeniz son derece faydalı olacaktır. Black Friday inndirimlerinizin ve fırsatların yalnızca kısa bir süre devam edeceğini hatırlatmak da akıllıca bir adımdır.

 

1.Black Friday’den önce e-posta yollamayı unutmayın

 

Kimi markalar için Black Friday öncesindeki bilgilendirme e-postalarını göndermeyi atlayıp Black Friday gününde promosyon e-postası yollamak çekici bir strateji gibi gözükse de seri hâlinde hazırlanacak olan Black Friday e-postalarının karşılığını fazlasıyla görebilirsiniz.

Önceden gönderilecek olan e-postalar heyecan yaratır ve satışlarınızı fark edilir şekilde artırır. Sonucunda da müşterileriniz markanızdan alışveriş yapmak için sabırsızlanırlar. Eğer tek bir e-posta göndermekle yetinirseniz, kampanyalarınız müşterilerinizin ve üyelerinizin gelen kutusunda kaybolabilirler.

 

2. Müşterilerinizi şaşırtmaktan çekinmeyin

 

Standart bir indirim sunmak her ne kadar faydalı olsa da bütün işletmeler aynı şeyi yaptığında fark edilmek pek de kolay olmaz. Bu özellikle de Black Friday gibi günlerde daha yoğun yaşanır. Black Friday kampanyalarınız için plan yaparken müşterilerinizin ve üyeleriniz beklemedikleri fırsatlar sunmaya çalışın. Burada markanıza ve sunduğunuz ürünlere bağlı olarak indirim dışında hediyeler sunabilirsiniz. Ya da VIP müşterileriniz için özel ürünler ayırabilirsiniz.

 

3. Doğru fırsatların doğru insanlara ulaştığından emin olun

 

Müşterilerinizin onlar için hazırladığınız promosyonlara erişebildiğinden emin olmalısınız. E-posta listenizin doğru bir şekilde, müşteri gruplarına göre segmente edilmesi bunu sağlayacaktır. En önemli ve değerli müşterilerinize VIP ürünler ayırabilirsiniz – ya da yeni sezon ürünleri onlara önceden sunabilirsiniz.

E-posta listenizi segmente ederek müşterilerinizin canını sıkacak fazlalıkta e-posta göndermekten ya da yanlış üyeye yanlış e-postayı yollamaktan uzak durabilirsiniz. Eğer bir müşteri sabah gönderdiğiniz e-posta sonrasında markanızdan alışveriş yaptıysa öğleden sonra tekrar bir hatırlatma göndermemenizi tavsiye ederiz. Aksi takdirde marka kimliğiniz zarar görebilir.

 

HEMEN BAŞLA!

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Küçük veya orta ölçekli işletmenizi geliştirin, büyütün ve cironuzu katlayın.

Self-servis toplu e-posta gönderim platformu euromsg express ile, kolay ve hızlı bir şekilde, karınızı katlayacak e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun.
Tükçe ve kullanıcı dostu paneli, %100 güvenli, KVKK uyumlu ve IYS’ye entegre yapısı ile sözleşme ve taahhüt süreçleri olmadan hemen e-posta kampanyalarınızı oluşturmaya başlayın!

Okumaya devam edin…

Kurumsal Mail Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Kurumsal Mail Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Yapılan bir araştırmaya göre dünyada günlük olarak sadece 2019’da 293,6 milyar mail gönderilip alınıyor. Bu rakamın 2023’te 347,3 milyara çıktığı söylenebilir. Kurumsal bir çalışanın günde yaklaşık 121 e-posta aldığı ve gönderdiği varsayılıyor. Tüm bu istatistikler,...

Spam E-Posta Nedir?

Spam E-Posta Nedir?

Resim, fotoğraf, müzik ve video gibi farklı dosya çeşitlerinin yüklenip ekte gönderilebildiği e-postaları dijital mektuplar olarak adlandırabiliriz. Nasıl ki mektupların türleri varsa e-postaların da kişisel ve kurumsal gibi türleri vardır. Günümüzde en çok kullanılan...

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Share This