Emlak ve Gayrimenkul Sektörü İçin Dijital Pazarlama Önerileri

29/03/2022 | Dijital Pazarlama, E-posta Pazarlama

Dijital pazarlama kampanyaları oluştururken dikkat etmeniz gereken teknik pek çok ayrıntı olacaktır. Dönüşüm oranlarınızı yükseltmek için popüler taktikleri izlemek, web sitenizde kullanıcı kolaylığına önem vermek, içeriklerinizi arama motorları için optimize etmek bunlardan yalnızca ilk akla gelen birkaçıdır. Fakat markanızın hangi sektörde bulunduğu, kimlere hizmet verdiği ve işletmenizin büyüklüğü gibi noktalar kampanyalarınızın şekillenmesinde eşit derecede öneme sahiptir.

Sattığınız ürün ya da hizmet, bunu satın alacak olan insanlar, piyasanın ve ekonominin o anki durumu, ülke içindeki ve dünyadaki politik dengeler dijital pazarlama kampanyalarınızın başarısında büyük rol oynayabilir. Metinlerinizde kullandığınız ton ve hitap şekli, e-postalarınızın tasarımları, sunduğunuz promosyonların hepsi de müşterilerinizin ya da danışanlarınızın fikirlerinde etkili olabilecek unsurlar arasında yer alır. 

Dijital pazarlama alanında çalışanlar için bir strateji çizmenin en zorlu olduğu alanlardan biri de gayrimenkul ve emlak sektörü olmuştur. İster B2B ister B2C konseptinde pazarlama işinde olun, yüksek yatırımlardan bahsedildiği için kreatif pazarlama stratejilerinde olduğu gibi duygusal kampanyalardan yararlanmak kolay olmayacaktır. Bu nedenle de dikkat çekici ve büyük fikirlerdense detaylar ile özenli ve tatmin edici kampanyalar hazırlamanız gerekir.

 

SEO En Güçlü Yardımcınız

 

Web siteniz üzerindeki içerikleri arama motorları için optimize etmek her emlak şirketi için büyük öneme sahiptir. Potansiyel müşterilerinizin sizi bulmasını istiyorsanız SEO içeriklere yer vermelisiniz. Web sitenizde bilgilendirici gönderilerin yer aldığı bir blog bölümü bu noktada çok faydalı olacaktır. İşletmenizin müşterilerine göre içeriklerinizi düzenleyebilirsiniz. B2C pazarlama için bireylere hitap edecek şekilde gayrimenkul satın almak için en uygun zamanları, satılan gayrimenkullerin mevkilerini, yeni taşınanlar için önerileri anlatabilirsiniz. B2B içinse ekonomi ve yatırıma odaklanarak faydalı bilgiler verebilirsiniz.

On-page ve off-page SEO’nun yanında teknik SEO’ya da gerekli önemi vermeyi asla unutmamalısınız. Genelde geride kalan bu SEO pek çok markanın arama motoru sıralamalarında aşağıya düşmesine neden olur. Gerekli zamanı ve enerjiyi ayırabilirsiniz rakiplerinizi geride bırakmak çok daha kolay olacaktır. Özellikle de yurt dışına satış yapan gayrimenkul şirketleri için SEO büyük fark yaratacaktır.

 

Videolardan Faydalanın

 

Google’ın son yıllarda arama sonuçlarında videolara daha büyük öncelik verdiği bütün dijital pazarlamacılar arasında bilinen bir ayrıntı. Buna bir de gayrimenkul tanıtımında fotoğraf gibi görsellerin gerçeği yeterince yansıtamadığı gerçeğini eklerseniz videoların gayrimenkul sektöründeki şirketler için ne kadar verimli bir pazarlama aracı olabileceğini görebilirsiniz.

Bütçeniz elveriyorsa çekimleri ve düzenlemeleri yapması için profesyonel bir in-house videograf alabilir, daha küçük bir işletmeyseniz bir freelancer ile anlaşabilirsiniz. Özellikle de Youtube’a yüklenen videolar ile arama sonuçlarında ilk sıralarda yer alabilir, satışta bulunan mülkleri bütün detaylarıyla çekici bir şekilde tanıtabilirsiniz.

 

Çarpıcı E-Posta Pazarlaması Kampanyalarıyla Marka Kimliğinizi Güçlendirin

 

E-posta pazarlaması nispeten düşük bütçesi ve kişiselleştirme olanakları ile dijital pazarlamanın en güçlü araçlarından biri olmaya devam ediyor. İşletmenizin sunduğu yeni ürünler ve fırsatlara göre belirleyeceğiniz periyotlarla göndereceğiniz newsletter’lar, müşterilerinizin sizi ve hizmetlerinizi yakından tanımasına ve akıllarında kalmanıza yardımcı olacaktır. 

E-posta kampanyalarınızda başarılı sonuçlar elde etmek istiyorsanız size belki de önemsiz gibi görünen küçük detaylara dikkat etmeniz gerekecektir. E-postalarınızın doğru formatlanmış olması, görsellerle zenginleştirilmesi, markanızın iletişim bilgileri ve sosyal medya kanallarının her e-postada istikrarlı bir şekilde aynı yerde olması hem marka kimliğiniz hem de sonunda satışlarınız için fark yaratacak unsurlardır.

Müşterilerinizle olan iletişiminizde istikrar işletmenize duyulan güveni artıran bir özelliktir. Bu nedenle de e-postalarınızda uygun şablonlar kullanarak hem bu istikrarı sağlayabilir hem de zaman ve efordan tasarruf edebilirsiniz. Euromsg express’in farklı sektörler için sunduğu özel tasarımlı şablonlar içinde emlak/gayrimenkul sektörü için kullanıma hazır e-posta şablonunu kullanabilir, müşterilerinize hemen şimdi ulaşabilirsiniz.

 

HEMEN BAŞLA

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Küçük veya orta ölçekli işletmenizi geliştirin, büyütün ve cironuzu katlayın.

Self-servis toplu e-posta gönderim platformu euromsg express ile, kolay ve hızlı bir şekilde, karınızı katlayacak e-posta pazarlama kampanyaları oluşturun.
Tükçe ve kullanıcı dostu paneli, %100 güvenli, KVKK uyumlu ve IYS’ye entegre yapısı ile sözleşme ve taahhüt süreçleri olmadan hemen e-posta kampanyalarınızı oluşturmaya başlayın!

Okumaya devam edin…

Kurumsal Mail Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Kurumsal Mail Nedir? Nasıl Hazırlanır?

Yapılan bir araştırmaya göre dünyada günlük olarak sadece 2019’da 293,6 milyar mail gönderilip alınıyor. Bu rakamın 2023’te 347,3 milyara çıktığı söylenebilir. Kurumsal bir çalışanın günde yaklaşık 121 e-posta aldığı ve gönderdiği varsayılıyor. Tüm bu istatistikler,...

Spam E-Posta Nedir?

Spam E-Posta Nedir?

Resim, fotoğraf, müzik ve video gibi farklı dosya çeşitlerinin yüklenip ekte gönderilebildiği e-postaları dijital mektuplar olarak adlandırabiliriz. Nasıl ki mektupların türleri varsa e-postaların da kişisel ve kurumsal gibi türleri vardır. Günümüzde en çok kullanılan...

Tüm bloglarımızdan anında haberdar olmak için e-bültenimize kayıt olun!

Kaydınız alınmıştır, teşekkür ederiz.

Form gönderilirken hata oluştu lütfen daha sonra tekrar deneyiniz.

Share This