Şirketiniz adına müşterilerinize e-posta gönderirken aceleci olmayı bir kenara bırakarak yeterli zamanı ayırıp önemli noktaları tekrar tekrar kontrol etmeniz gerekir. Çok küçük bir yanlış, bir yazım hatası ya da doğru bir şekilde görüntülenemeyen bir görsel bile marka değerinizin ve pazarlama ekibinizin yetersiz ve profesyonellikten uzak görünmesine sebep olabilir.

E-posta pazarlama her sektörden şirketin pazarlama çalışmalarının çok önemli bir parçasıdır ve bu yüzden mesajınızı müşterilerinize kusursuz bir şekilde iletmek için gerekli zamanı ayırmalı ve bütün dikkatinizi vererek kampanyalarınızı oluşturmalısınız.

 

       1.Yazım ve Gramer Hatalarını Ortadan Kaldırın

Yazım ve gramer hataları kadar başka hiçbir şey markanızı profesyonellikten uzak ve yetersiz gösteremez. E-postalarınızdaki yazılı içeriklerin gönderimden önce birkaç defa dikkatli bir şekilde okunması, bütün hataların düzeltilmesi gerekir.

Kimi zaman yazım ve gramer hatalarının görüntülemesi sanıldığı kadar kolay olmayabilir. Bu özellikle de yazı çok uzun olduğunda geçerlidir. Özellikle de çok sayıda e-posta gönderen bir işletmeyseniz yazım ve gramer hatalarını otomatik olarak gösteren bir yazılım programına yatırım yapmak akıllıca olacaktır. Bu araçlar vakitten ve efordan tasarruf etmenize yardımcı olurlar fakat yine de tamamen güvenerek kavram dışı yanlış olarak görülebilecek fakat aslında anlamlı olan cümlelerinizi de hatalı gösterdiklerinden dikkatle kullanılmaları önemlidir.

 

       2.Bozuk Linkleri Gönderdikten Sonra Düzenleyemezsiniz

E-posta pazarlama yeni lead’ler elde etmenin tek yolu kesinlikle olmasa da en önemli yöntemlerinden bir tanesidir – yazılı içeriklerinizde açıklama konusunda sınırınızın olmaması müşterilerinizi kolayca web sitenizi ya da istediğiniz linkleri ziyaret etmeye ikna edebileceğiniz anlamına gelir. Bunu yapmak için de hem yazılı hem de görsel içeriklerinizi dikkat çekici yapmak için zaman harcamalı, aynı zamanda da müşterilerinize keyifli fırsatlar sunmanız gerekir.

Şimdi de üzerinde bunca emek harcadığınız e-postaları ikinci defa kontrol etmediğiniz yönlendirici linkle yolladığınızı ve linkin bozuk çıktığını düşünün. Üyeleriniz web sitenize ulaşamayacak, verdiğiniz değerli emek boşa gidecek ve üyeleriniz markanızı hatalarınız ile hatırlayacaktır. E-postalarınızı göndermeden önce bütün linkleri tekrar ve tekrar kontrol edin ve hepsinin üyelerinizi doğru yere yönlendirdiğine emin olun. 

 

        3.Kusursuz Şablonu Elde Edin

İşletmenizden giden her e-postanın belirli bilgileri içermesi gerekir. Bunlar sektörden sektöre farklılık gösterse de pek çok işletme için kaba hatlarıyla aynı olanlar bulunur. Başlıcaları arasında sosyal medya hesaplarınızın linkleri, üyelikten ayrılma linki, web sitenize yönlendiren bir link ve telefon numarası ve adres gibi iletişim bilgileridir.

Her e-postanızda bu bilgileri bulundurmak için iyi düşünülmüş bir e-posta şablonuna ihtiyacınız olacaktır. Fakat bunun söylemesi yapmasından daha kolaydır. İstediğiniz kusursuz şablona ulaşana kadar birkaç deneme sürecinden geçmeniz gerekebilir, ancak bu şekilde ihtiyaçlarınızı tam olarak görebilirsiniz. Uzun süredir iyi bir şablon kullanıyor olsanız bile sektördeki değişiklikler sizi yenilikler yapmaya yönlendirebilir.

 

          4. Konu ve Başlıklarda Açık ve Net Olmayı Hedefleyin

Üyelerinizin e-postalarınıza dair gördükleri ilk unsur konu cümlesi olacaktır ve bu e-postanıza tıklamalarındaki birincil etkendir. Bu nedenle de konu cümlenizi yazarken biraz kafa yormak isteyebilirsiniz. Çok uzun konu cümleleri dikkat çekici olmaktan uzaktır, uzmanlara göre 5 kelimenin üstüne çıkılmaması gerekir .

Konu ve başlığının yazım hatalarından arındırılmış, anlamlı ve etkileşime açık olmasına dikkat edin. E-postanızı göndermeden önce dikkat çekiciliğini ölçün ve profesyonel göründüğüne emin olun.

 

 

Share This